مدیرکل راه و شهرسازی: پرونده مسکن مهر کرمان امسال بسته می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: جشن اختتامیه مسکن مهر را با برنامه‌ریزی برای تکمیل و تحویل یکهزار و ۲۷۰ واحد دیگر به مردم، طی سال جاری برگزار می‌کنیم و پرونده این طرح در استان بسته می‌شود.

علی حاجی زاده روز شنبه در دیدار با رییس و خبرنگاران ایرنا مرکز کرمان به مناسبت هفته خبرنگار افزود: بیش از ۳۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر در استان کرمان داشتیم که تا به امروز ۲۸ هزار واحد آن تکمیل و به بهره برداری رسیده و یکهزار و ۲۷۰ واحد تا شهریورماه امسال آماده بهره برداری و به زودی افتتاح می شود.

وی عنوان کرد: بخشی از باقی مانده مسکن مهر مشکلاتی در حوزه قضایی و دیگر موارد دارد که این واحدها از برنامه اختتامیه مسکن مهر خارج شده‌اند.

بیش از ۳۳ هزار نفر متقاضی اقدام ملی مسکن در کرمان شدند

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: ۳۳ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن استان کرمان ثبت‌نام کردند که از این میزان تا به امروز ۱۲ هزار و ۲۶۴ نفر تا به امروز واجد شرایط تشخیص داده شدند.

حاجی‌زاده افزود: این افراد باید به سایت اقدام ملی مسکن مراجعه و اطلاعات خود را تکمیل کنند و پس از تایید اطلاعات و پالایش به بانک مسکن جهت افتتاح حساب معرفی می‌شوند و پس از آن افراد باید نسبت به واریز ۴۰ میلیون تومان اقدام کنند.

وی اظهار داشت: تا امروز ۵۳ میلیارد تومان واریزی به حساب‌های به نام افراد متقاضی واریز شده و لازم است مابقی مردم نیز این اقدام را انجام دهند که فرایند واگذاری مسکن پیگیری شود.

شرکت‌های خدمات‌رسان نسبت به تامین شبکه آب و برق اقدام ملی مسکن اقدام کنند

دبیر شورای مسکن استان کرمان گفت: احداث طرح اقدام ملی مسکن در تمامی شهرهای استان به جز کرمان مشکلی ندارد و در کرمان نیز اراضی انتخاب شده در محدوده قانونی شهر قرار دارند لذا شرکت های خدمات رسان به صورت همزمان باید نسبت به تامین شبکه آب و برق این طرح اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اراضی پیشنهادی طرح اقدام ملی مسکن تنها در بخشی از شرق کرمان به خصوص در محدوده اراضی آموزش و پرورش مشکلاتی دارد که باید توسط مجموعه وزارت نیرو مشکل آب این منطقه پیگیری و رفع شود.

حاجی‌زاده افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان آمادگی پیگیری برای رفع مشکل فرهنگیان کرمان برای تامین زمین در بزرگراه آیت الله خامنه ای این شهر را دارد که با رفع این مشکل شاهد اجرای این طرح در منطقه یاد شده نیز باشیم.

۵۴۴ واحد اقدام ملی مسکن کرمان آماده افتتاح شد

وی با اشاره به اینکه سه هزار واحد از قبل آغاز کرده بودیم که این واحدها با موافقت وزیر راه و شهرسازی در چارچوب اقدام ملی مسکن به بهره برداری می رسد گفت: در این راستا ۵۰۰ واحد افتتاح شده و ۵۴۴ واحد نیز هم اکنون آماده افتتاح داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: طرح‌های آماده افتتاح با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری به زودی افتتاح و بهره برداری می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات آماده سازی این اراضی ازجمله احداث معابر و جدول‌گذاری و شبکه آب و برق آنان به  صورت کامل انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =