دانشگاه پیام نور و سازمان سمت تفاهم‌نامه امضا کردند

تهران- ایرنا- دانشگاه پیام نور و سازمان سمت (سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها) با هدف گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، این تفاهم نامه با هدف گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی، طراحی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و انجام مطالعات مشترک برای تولید کتاب‌های مبنایی(پایه) در حوزه آموزش‌های مهارتی و فعالیت‌ها و اهداف مشترک، مشارکت در تآلیف و ترجمه با هدف تولید ادبیات در حوزه دانش و آموزش‌های مهارتی مورد نیاز دانشگاه، همکاری در تآلیف و تدوین کتاب‌های درسی و کمک‌درسی در رشته‌های مورد نیاز و مرتبط طرفین، نشر و توزیع آثار مشترک، برگزاری سمینارها، کارگاه‌های آموزشی علمی- مهارتی، نشست‌ها و دوره‌های علمی، سخنرانی، همایش‌ها، مشارکت در حوزه تولید محتوا برای آموزشهای مجازی و نشرآن، تولید نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و شبیه‌سازهای تعاملی برای آموزش دروس مورد نیاز دانشگاه و همکاری در چاپ و نشر محتوای علمی به امضای طرفین رسید.

در حال حاضر چاپ ۲۲ عنوان کتاب سازمان سمت در دانشگاه پیام نور آغاز شده است.

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه پیام نور و سازمان سمت (سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها) امضا شد.

رییس دانشگاه پیام نور در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: بیش از ۶۰ درصد فعالیت‌های دانشگاه در حوزه علوم انسانی است و با توجه به ظرفیت های ویژه در زمینه زیرساخت‌ها و تولید محتوای الکترونیکی، این دانشگاه می تواند در کنار سازمان سمت بسیاری از نیازهای مخاطبان به ویژه جوانان دانشجو را فراهم کند.

محمدرضا زمانی افزود: با توجه به شرایط ویژه امسال و شیوع بیماری کرونا، دانشگاه آمادگی خود را برای تولید محتوای الکترونیکی مورد نیاز سازمان سمت اعلام می کند.
وی با عنوان اینکه ظرفیت های ویژه دانشگاه پیام نور در زمینه تولید محتوای فیزیکی و الکترونیکی می تواند در کنار تجربه عظیم سازمان سمت قرار گیرد، اظهار داشت: جوانان بهترین سرمایه های ملی کشور هستند و ما باید بتوانیم سهم ویژه ای را در تامین دانش مورد نیاز آنان داشته باشیم.

زمانی امضای تفاهم نامه را نقطه عطفی برای آغاز همکاری های مشترک و موثر بین دانشگاه پیام نور و سازمان سمت دانست و اظهار داشت: امید که این دو مجموعه در کنار هم بتوانند علاوه بر چاپ و توزیع کتب، با گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور، نقشی مهم در انتقال دانش و همچنین رفع چالش های اقتصادی موجود داشته باشند.

عملکرد مثبت دانشگاه پیام نور در حوزه خدمات الکترونیکی

محمد ذبیحی رییس سازمان سمت نیز گفت: دانشگاه پیام نور نگینی در حوزه آموزش الکترونیکی و تبلور دو شعار بزرگ است که در فرهنگ، ادبیات و آموزه های دینی ما تجلی یافته است.

وی افزود: دانشگاه پیام نور امروز دانش را بدون محدودیت زمان و مکان به اقصی نقاط کشور منتقل می کند و دانشجویان این دانشگاه در هر شرایطی می توانند به راحتی تحصیل کرده و پیام رسان واقعی کشورباشند.
ذبیحی مهم ترین ویژگی مدیریت دانشگاه پیام نور را نگاه جامع و فراگیر دانست و گفت: دانشگاه پیام نور نگاه بخشی ندارد و با نگاه مثبت راهگشای زیرمجموعه های آموزش عالی خواهد بود.

ذبیحی با عنوان اینکه دولت باید از خدمات دانشگاه پیام نور در دوران کرونا بیشترین بهره را ببرد، اظهار داشت: امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و سازمان سمت نقطه عطفی برای هم افزایی بیشتر و بهره مندی از ظرفیت های ویژه دانشگاه پیام نور در حوزه چاپ و انتشارات، محتوای الکترونیکی، فعالیت های پژوهشی و تدوین کتاب باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش