هواشناسی نسبت به بالا آمدن رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب در گلستان هشدار داد

گرگان - ایرنا - داده‌های سازمان هواشناسی حاکیست: با ادامه کاهش دما در خطه شمالی کشور از جمله گلستان؛ انتظار می‌رود طی ساعات آینده و با رگباری شدن بارش‌ها وقوع روان آب، سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها را در استان شاهد باشیم.

مدیرکل هواشناسی گلستان با تایید این مطلب و با یادآوری تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی گفت که آسمان استان از فردا یکشنبه شاهد بارش رگباری، وزش تندباد تا ۶۰ کیلومتر سرعت بر ساعت و کاهش ۶ درجه‌ای دما است .

نوربخش داداشی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزایش ابر و مه، کاهش دما بین چهار تا ۶ درجه و مواج شدن دریای خزر از دیگر اثرات فعالیت این سامانه جوی است.

وی گفت: بارش‌های رگباری سبب آبگرفتگی منطقه‌ای، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید در مناطق کوهستانی گلستان و وارد آمدن خسارت به سازه‌های سست خواهد شد.

شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم امروز شنبه با صدور اطلاعیه ای از شهروندان خواست تا روز سه شنبه در حاشیه رودخانه‌های دایمی و فصلی استان توقف نکرده و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل خودداری کنند.

دیروز جمعه مینودشت با ۲۲ درجه خنک ترین و گنبد با ۳۴ درجه گرمترین شهر استان گلستان بود و طبق اعلام هواشناسی حداکثر دمای امروز گرگان به ۳۰ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

پهنه جغرافیایی گلستان از شهرستان بندرگز در غربی ترین نقطه استان و ساحل دریای خزر تا گالیکش در شرقی ترین منطقه و مجاورت پارک ملی گلستان ادامه دارد.

شمال استان گلستان نیز بیابان و شوره زارهای ترکمن صحرا و جنوب آن مشرف به ارتفاعات کوهستانی سلسله جبال البرز و جنگل‌های هیرکانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =