عادی‌سازی روابط امارات با رژیم اشغالگر قدس خیانت به آرمان فلسطین است

تهران - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری، عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم اشغالگر قدس را بازی کردن ابوظبی در زمین ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و خیانت به آرمان فلسطین دانست.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت دادگستری، محمود عباسی با اشاره به عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم اشغالگر قدس آن را در تضاد آشکار با فلسفه تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی دانست و افزود: فلسفه تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی حمایت از آرمان فلسطین و همکاری بین کشورهای اسلامی برای حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین بود و این اقدام دولت امارات متحده عربی بازی کردن در زمین ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای تکمیل پازل طرح شکست خورده معامله قرن است.

وی اقدام امارات متحده عربی را خیانتی آشکار به سازمان همکاری های اسلامی و آرمان مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد که رژیم اشغالگر قدس را در سرکوب بیشتر مردم مظلوم فلسطین و اشغال بیشتر سرزمین فلسطینیان سوق می دهد.

عباسی اظهار داشت: بدون تردید این اقدام خیانتکارانه دولت امارات برگ ننگین دیگری در کارنامه سیاه و جنگ افروزانه این رژیم در قبال مردم مظلوم یمن و اتش افروزی بیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه خواهد بود. البته این رژیم و برخی دیگر از دول مرتجع منطقه نظیر عربستان سالهاست در خدمت اهداف ننگین ایالات متحده و رژیم صهیونیستی هستند اما آشکار سازی روابط عادی با رژیمی که از ابتدای شکل گیری آن تاکنون چیزی جز نسل کشی و کشتار روزمره مردم فلسطین و نقض آشکار همه موازین بین المللی در کارنامه ننگین خود ندارد.

معاون وزیر دادگستری تصریح کرد: این اقدام تیر خلاص بر آرمان مردمی است که جز مقاومت سلاح دیگری در اختیار ندارند. تاریخ معاصر ثابت کرده است که اینگونه خیانت ها موجب همگرایی بیشتر مردم منطقه و تقویت محور مقاومت خواهد شد و مردم مسلمان منطقه شیخ زائد و حکام خیمه شب باز منطقه را از این خیانت آشکار پشیمان خواهند کرد.

به گزارش ایرنا،‌ آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند، ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

عربستان سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار جامعه