کاهش مبتلایان به کرونا در همدان

همدان - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این استان از روزانه ۷۰ نفر به کمتر از ۲۰ نفر کاهش داشته است.

دکتر رشید حیدری مقدم روز شنبه در ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: آمار بستری‌ها از ۶۱۲ نفر به کمتر از ۳۹۸ بیمار و تست «پی.سی.آر» مثبت از ۲۵۰ به ۱۱۹ نفر کاهش داشته است یعنی هم اینک ۳۹۸ بیمار دارای علایم حاد تنفسی در بیمارستان های این استان بستری هستند که از این تعداد آزمایش «پی.سی.آر»  ۱۱۹ نفر مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: سه هزار و ۳۷۴ نفر از اسفند سال گذشته تاکنون در این استان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۴۳۵ جان باختند و همدان چهار هفته سخت را پشت سر گذاشت و از هفته گذشته روند کاهشی مبتلایان به کرونا آغاز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اظهار داشت: همدان،ملایر، کبودراهنگ و رزن وضعیت نارنجی ، اسدآباد، فامنین و نهاوند وضعیت زرد و شهرستان های بهار و تویسرکان در وضعیت قرمز کرونایی هستند و احتمال می رود در ارزیابی این هفته ۲ شهرستان قرمز همدان نیز به وضعیت نارنجی یا زرد تبدیل شده باشند.

حیدری مقدم با تاکید بر ضرورت تداوم فاصله گذاری فیزیکی گفت: برگزاری مراسم محرم و کنکور ۲ دغدغه مهم دانشگاه علوم پزشکی بوده با این وجود تاکنون ۲ کنکور ارشد پزشکی و غیرپزشکی در این استان برگزار شده که تنها ۲ بیمار بستری شدند و تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان آمادگی اختصاص بخش ویژه به داوطلبان کنکور کرونایی، افراد بستری در بیمارستان، داوطلبان نیاز به مراقبت که نیاز به بستری در بیمارستان را دارند، دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز گفت: به منظور برگزاری کنکور در این شرایط کرونایی ، هماهنگی‌های لازم با نهادهای مسوول صورت گرفت و با توجه به محدویت فضای آموزش و پرورش،از فضاهای موجود در شرکت مخابرات و ورزش و جوانان نیز استفاده شد.

مهرداد نادری فر افزود: حوزه هایی که قرار است کنکور در آن برگزار شود مشخص و به تهران لیست آن ارائه شده است همچنین رعایت فاصله فیزیکی  یک و نیم متری در چیدن صندلی‌ها مورد توجه بوده است.

وی فراهم کردن ملزومات بهداشتی حوزه‌های پیش بینی شده برای کنکور، آب ژاول، مواد ضدعفونی کننده را از اقدام های صورت گرفته برشمرد و اضافه کرد: ماسک مورد نیاز برای داوطلبانی که بدون ماسک به محل کنکور مراجعه می کنند نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان ادامه داد: همدان از آمادگی کامل برای برگزاری آزمون برخوردار است و تنها مشکل موجود همراهی اعضای خانواده با داوطلب و تجمع آنها در ورودی محل آزمون بوده که باید برای آن نیز تدبیری اندیشید.

نادری فر گفت: همچنین به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیات‌های مذهبی در ماه محرم، با مدیران هیات‌ها جلسه‌ای برگزار شد و بیانیه صادر شده از سوی امام جمعه همدان و بزرگان حوزه و علما شاخص در زمینه ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مثبت و سازنده بوده است.

رییس پلس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی استان همدان نیز گفت: اجرای بندهای بهداشتی بسیار مورد توجه نیروی انتظامی بوده و در این  راستا ۱۲ تالار  و ۱۲ سفره خانه به علت بی اعتنایی به دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شدند.

سرهنگ احمد رحیمی با بیان اینکه چهار کافی شاپ در این استان تعطیل شدند افزود: علاوه بر این نسبت به جمع آوری ۲۰۵ عدد قلیان اقدام شده است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان هم بیان کرد: بازدیدهای شهرستانی به منظور بررسی وضعیت رعایت دستورالعملهای بهداشتی تداوم دارد و فرمانداران همکاری خوبی به تیم های پیش بینی شده دارند.

سردار مهدی فرجی افزود: دستگاه‌هایی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه هستند اسامی آنها در اختیار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قرار گرفت که سریع پیگیری و مشکل رفع شد.

وی اضافه کرد: ممانعت برگزاری مراسم اطلاع رسانی شده هر چند برخی افراد به صورت زیر زمینی اقدام به برگزاری مراسم عروسی کرده که برخورد لازم صورت گرفت.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: به صورت نمادین بازدیدهایی از ادارات صورت می گیرد تا شهروندان بدانند مقابله با ویروس کرونا تمام نشده و طرح های بهداشتی تداوم دارد.

سردار فرجی افزود: قرار است به زودی رزمایشی با هماهنگی علوم پزشکی در همدان برگزار شود و  بیمارستانها، ایستگاه اتوبوس، منطقه سرگذر و مراکز فروشگاهی ضدعفونی شوند.

بر اساس آمار ظهر روز جمعه سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است.

به گفته سیما سادات لاری، از دیروز تا امروز ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۷۳ نفر از آنها بستری شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =