تامین اجتماعی بوشهر بسته غرامت ناشی از کرونا پرداخت می‌کند

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: بیمه‌شدگان این سازمان که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند می‌توانند با مراجعه به شعبه‏‌های تامین اجتماعی این استان بسته غرامت دریافت کنند.

عبدالله شیرکوند روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این ارتباط به منظور تسریع و تسهیل در پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به بیمه شدگانی که به استناد گواهی پزشک معالج و مستندات مراکز آزمایشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تست کرونای آنها مثبت اعلام شده، تا عادی شدن شرایط این تمهیدات اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به تمهیدات پیش بینی شده، بیمه شدگان یاددشده باید با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی eservices.tamin.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت غرامت دستمزد و بارگذاری مدارک و مستندات پزشکی مربوطه اقدام کنند.

شیرکوند ادامه داد: با توجه به انتشار ویروس کرونا ضمن ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و  جلوگیری از ترددهای غیرضروری تا عادی شدن شرایط، تمهیدات ویژه‌ای توسط این سازمان برای ارائه خدمات به بیمه شدگان فراهم شده‌است.

وی بیان کرد: حفظ و صیانت از سلامتی بیمه شدگان و همکاران سازمانی در اولویت برنامه،های این سازمان قرار گرفته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: نیروهای سازمان تامین اجتماعی در واحدهای اجرایی سازمان به صورت روزانه به درخواست‌های غیرحضوری رسیدگی می‌کنند.

وی بیان کرد: چنانچه دوره گواهی استراحت پزشکی ارائه شده ۱۵ روز و کمتر باشد، استراحت پزشکی باید بدون انجام تشریفات اداری که شامل معرفی به مراجع پزشکی و تکمیل فرم معرفی به کار توسط کارفرما است، پرداخت شود.

شیرکوند یادآور شد: برای آن دسته از بیمه شدگان مبتلا به بیماری کرونا که در بیمارستان بستری شده باشند، پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی متصل به ایام بستری تا سقف یک ماه بدون نیاز به تایید مراجع معتمد پزشکی سازمان انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =