شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری با صندوق بیمه اجتماعی تفاهم‌نامه امضا کرد

شهرکرد- ایرنا- شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری به منظور توسعه بیمه در بخشهای مختلف روستاها با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش ایرنا، این تفاهمنامه روز شنبه بین فرهاد رئیسی به‌ عنوان رییس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و جعفر شاه‌بندری مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان در پنج ماده تنظیم و برای اجرا در مدت یک سال امضا شد.

گسترش فرهنگ بیمه‌ اجتماعی و سهولت دسترسی در استفاده از خدمات بیمه‌ای برای عموم مردم استان هدف مشترک شوراهای اسلامی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این تفاهمنامه است.

براساس ماده یک این تفاهمنامه، طرفین باید در راستای اجرای بیمه جامعه هدف برای ایجاد بستر مناسب به ‌منظور هم‌افزایی و همکاری متقابل بین شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اقدام کنند.

موضوع این تفاهم‌نامه در راستای تحقق  جهش تولید و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و به ‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و زمینه‌های مناسب همکاری و هم‌افزایی طرفین با هدف تحقق و اجرایی کردن اهداف تعیین شده امضا شده است.

استفاده حداکثری از ظرفیت شوراهای اسلامی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به ‌منظور کمک و حمایت در رفع مسایل رفاهی شهروندان از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.

از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه شامل تعهدات شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان است.

در همین راستا تعهدات شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری شامل در اختیار قرار دادن نهایت توان تخصصی، فنی، علمی، اجرایی شورا و همکاری مجدانه با صندوق در چهارچوب قوانین و مقررات به‌منظور اجرای هر چه بهتر مفاد تفاهم‌نامه، حضور در جلسات همکاری براساس برنامه تعیین شده از سوی صندوق و اطلاع‌رسانی از طریق ابزارهای موجود است.

رییس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: بیمه به‌عنوان یکی از خواستگاه‌ها و دیدگاه‌ها در ایجاد امنیت برای زندگی شهروندان ضروری است.

فرهاد رئیسی در جلسه امضای این تفاهم‌نامه تاکید کرد: بهره‌مندی کشاورزان، عشایر و روستاییان از موهبت‌های زندگی باعث ارتقای نقش تولیدی آنان می‌شود.

معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ۳۵.۶ درصد جمعیت این استان برابر ۳۲۰ هزار نفر در افزون‌بر ۸۰۰ روستا ساکن است.

حمید کبیری تصریح کرد: هم‌اینک ۵۲۰ روستای چهارمحال و بختیاری دارای دهیاری فعال است.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری نیز گفت: روستاهای این استان نیازمند توجه بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور است.

جعفر شاه‌بندری تاکید کرد: این صندوق در سال گذشته رتبه سوم کشور را در جذب جامعه هدف به خود اختصاص داد.

به گزارش ایرنا، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۱۳۸۴ در کشور تشکیل شد اما چون در آن زمان این صندوق تنها مختص به روستاییان و عشایر بود، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ تصویب کرد تا این صندوق به ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز خدمات‌رسانی کند که این قانون در نهایت در سال ۱۳۹۵ به مرحله اجرا رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =