۲۰ گروه مدنی مالزی: توافق امارات با اسرائیل خیانت به فلسطین است

تهران- ایرنا- ۲۰ گروه مدنی، فعال حقوق بشر و نهادهای حامی فلسطین در مالزی با انتشار بیانیه ای،‌اعلام موضع اخیر امارات در خصوص توافق برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و آن را خیانت به مبارزه فلسطینی ها برای عدالت و آزادی دانستند.

به گزارش ایرنا، آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

مقام‌های امارات ادعا کردند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، گفت: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.

اقدام امارات برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و غیر فلسطینی را به دنبال داشته است.

حامیان فلسطین و فعالان و گروههای حقوق بشری و مدنی در مالزی در این بیانیه ای اعلام کردند: به شدیدترین شکل ممکن، تصمیم دولت امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیل را محکوم می کنیم. این اقدام به طور کامل بیمارگونه و خیانت به مبارزه فلسطینی ها برای عدالت و آزادی است.

فعالان حقوق بشر مالزیایی دربیانیه ای که روز جمعه گذشته منتشر شد، اظهار کردند: هنگامی که تلاش ها برای درانزوا قرار دادن آپارتاید صهیونیستی در جهان در حال افزایش است، تصمیم امارات برای شکستن صفوف (ضد صهیونیستی) کاملا شرم آور بوده و سزاوار انتقادها و محکومیت ها است.

این گروههای مدنی در مالزی با رد ادعاهای امارات در توجیه اقدام خود افزودند: تنها کافی است که واکنش های تشکیلات خودگردان فلسطین ، سازمان آزادیبخش فلسطین و دولت حماس را مورد توجه قرار داد تا توخالی بودن  مواضع و ادعاهای توخالی وزیر امورخارجه امارات کاملا مشخص شود.

حامیان فلسطین با اشاره به تاکید رژیم صهیونیستی در پیگیری موضوع الحاق کرانه باختری به این رژیم تاکید کردند که ادعای وزیر امور خارجه امارات که با ژست خیرخواهانه مطرح می شود ،هیچ کس را جز خود او فریب نمی دهد.

در این بیانیه آمده است: اکنون زمان آن فرا رسیده است که این موضوع آشکار شود که امارات  و سایر رژیم های مشابه در خلیج فارس، توسط صهیونیست ها و دستگاه های تبلیغاتی این رژیم تحت تاثیر و تحریک قرار دارند. ایران هراسی سرمایه گذاری صهیونیست ها برای ایجاد هراس و ترس دائمی در این رژیم های غیرمنتخب ، بوده است.

حامیان آزادی فلسطین اشغالی "از جامعه جهانی و  سازمان های بین المللی خواستند تا برای ایجاد صلح واقعی در خاورمیانه و برقراری عدالت و آزادی برای مردم فلسطین دخالت نموده و تلاش ها و کارزارها برای منزوی کردن رژیم صهیونیستی را مضاعف کنند."

 بنیاد القدس مالزی ،سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی (ماپیم) ،جنبش جهانی بایکوت وتحریم اسرائیل(بی دی اس) ،جنبش جوانان مسلمان مالزی،صلح جهانی مالزی،حفاظت از بشریت، زنده باد فلسطین،جنبش عدالت جهانی مالزی،سجاگات مالزی،ائتلاف زنان مالزی برای قدس و فلسطین، سازمان مشورتی فلسطین در مالزی، آسیا وی،انجمن دانشمندان فلسطین در خارج از کشور در آسیای جنوب شرقی،اتحادیه ملی دانشجویان مسلمان مالزی و سازمان فرهنگی فلسطین مالزی ازجمله نهادها ، گروهها و فعالان مدنی و طرفداران مردم فلسطین در مالزی هستند که این بیانیه مشترک را امضا و منتشر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =