بارشهای رگباری تا دوشنبه در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بارش‌های رگباری که از دیروز، جمعه در شمال استان آغاز شده تا دوشنبه ادامه دارد.

مهدی صابری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پلدشت با هشت میلیمتر بارندگی پربارش‌ترین شهر استان در 24 ساعت گذشته بود و از قره ضیاالدین، ماکو و چالدران نیز بارش‌هایی گزارش شد.

وی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه در خنک‌ترین ساعات به ۱۵ و در گرم‌ترین ساعت به ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید که با ادامه روند کاهش دما پیش‌بینی می‌شود به ۲۸ درجه سانتی‌گراد برسد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طی این مدت شهرستان بوکان با دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد و شهرستان چالدران با دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان گزارش شده‌است.

وی با بیان اینکه میانگین دما در استان در هفته گذشته ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود، ادامه داد: کاهش دما در استان همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی ها بیانگر کاهش ۲ درجه‌ای دما در هفته جاری است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha