۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83907642
۰ نفر

برچسب‌ها

تجهیزات جدید آتش‌نشانی شهرداری تهران رونمایی شد

شهرری - ایرنا - آیین رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش‌نشانی تهران روز شنبه با حضور شهردار، رییس و شماری از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار منطقه ۲۰ تهران در صالح‌آباد شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش ایرنا، آیین رونمایی از تجهیزات جدید، کارگاه آموزش و بهره برداری از ایستگاه ۱۳۲ آتش نشانی شهردار تهران امروز شنبه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس به همراه شهربانو امانی، مجید فرهانی، زهرا صدراعظم نوری از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و جمعی از مسئولان شهری در مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتش نشانی تهران در صالح آباد شهرری برگزار شد.

خودروهای تهویه هوا جهت تونل ها و مترو، خودروهای دستگاه تنفسی ویژه آتشنشانان که پشتیبان خودروهای عملیاتی در صحنه حریق می باشند، خوردهای اطفای حریق در فضاهای سبز و جنگلی در ارتفاعات به نام همامون و ساخت داخل، خودروهای چهار چرخ برای اطفای حریق در اماکن باریک مانند بازارها و پاساژها، خودروهای رولایف جهت مقابله با حوادثی مانند سیل و زلزله، رباط آبپاش، دستگاه پرنده شناسایی، دستگاته مه پاش قوی ساخت داخل  و سایر امکانات به روز سازمان آتش نشانی شهرداری تهران رونمایی شد.

همچنین ایستگاه ۱۳۲ سازمان آتش نشانی که در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای یک هزار و ۲۱۷ متر مربع احداث شده است نیز به صورت ویدیو کنفرانس توسط شهردار تهران به بهره برداری رسید.

مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتش نشانی شهرداری تهران دارای انواع ساختمان های شبیه سازی شده  مسکونی، تجاری، ساختمان آواری نیمه کاره و پاساژهای تجاری جهت آموزش آتشنشانان و ارتقای مهارت آنان است.

امروز در این مرکز رزمایش اطفاء انواع حریق مایعات، تانکرهای حمل سوخت، خودروهای تصادفی و انتقال افراد آسیب دیده از طبقات بلند ساختمان، تخلیه مواد شیمیایی در بروز حادثه های مختلف و انواع دیگر ماموریت های سازمان آتشنشانی به نمایش گذاشته شد.

در این آیین تجهیزات جدید آتش نشانی که قبلا وجود نداشته کاملا داخلی سازی و بخشی نیز وارداتی است که در شرایط قبل از تحریم خریداری شده؛ رونمایی شد.

هم‌اکنون پنج هزار پرسنل در  ۱۳۰ مرکز سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی پایتخت خدمت می‌کنند.

مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتشنشانی شهرداری تهران در صالح آباد شرقی در ابتدای بزرگراه بهشت زهرا(س) واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =