۱۴ هزار و ۹۲۱ پرونده دریافت تسهیلات کرونا در قزوین تشکیل شد

قزوین- ایرنا- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۱۴ هزار و ۹۲۱ پرونده برای دریافت ۱۹۶ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در استان تشکیل شده است.

رضا گروسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان پرونده تاکنون ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال ۲۱ هزار و ۱۳۲ نفر پرداخت شده است.

وی با تاکید بر همکاری بیشتر بانک‌های عامل در این زمینه، اضافه کرد: تاکنون بانک‌های سپه، صادارت، ملی و ملت بیشترین پرداختی را داشته‌اند و امیدواریم شاهد همکاری بیشتر و بهتر سایر بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات باشیم.

گروسی اضافه کرد: بر اساس شیوه نامه جدید به صاحبان مشاغل دارای بیمه‌ خویش فرمایی و خود اشتغالی مبلغ ۶ میلیون تومان و به شاغلان مورد تایید دستگاه‌های ذیربط هشت میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: این تسهیلات با بازپرداخت ۲ ساله و بهره ۱۲ درصد به متقاضیان واجد شرایط در ۱۴ رسته شغلی پرداخت خواهد شد و سه ماه دوره سکون و خواب دارد.

وی با بیان اینکه مهلت نام نویسی برای دریافت این تسهیلات تا پایان مردادماه تمدید شده است، خاطر نشان ساخت: با توجه به زمان محدود تا پایان فرصت ثبت نام، انتظار می‌رود با تلاش دستگاه‌های اجرایی روند پرداخت‌ها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

این مسوول تاکید کرد: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی پرونده‌ها را به موقع بررسی نکرده و به بانک ارائه نکنند، این اعتبار از استان بر می‌گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =