آخرین تلاش سپاهان  برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان  آسیا

اصفهان-ایرنا- تیم فوتبال سپاهان اصفهان در فصل جاری لیگ برتر فراز و فرودهایی که را تجریه کرد و منجر به این شد تا در موقعیتی قرار بگیرد تا برای کسب سهمیه آسیا کار به دیدارهای پایانی و بایدها و نبایدها چشم بدوزد.

به گزارش ایرنا، امیر قلعه‌نویی در ۲ فصل اخیر هدایت طلایی پوشان را برعهده گرفت و توانست در فصل گذشته با این تیم نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال کشور شود ولی در فصل جاری نتوانست انتظارات مسوولان و هواداران سپاهان را برآورده کند و شرایط به گونه‌ای پیش رفت تا  بعد از شکست مقابل استقلال تهران در جام حذفی با استفعای خود از سپاهان و اصفهان خداحافظی کند.

تیم فوتبال سپاهان بنا براعتقاد کارشناسان در فصل جاری بازی‌های خوبی را ارائه داد ولی در نتیجه گرفتن با مشکل اساسی مواجه بود، معضلی که در نیم فصل دوم بیشتر به چشم آمد و باعث شد در چند دیدار پایانی این تیم نتایج ضعیفی کسب کند و  از رتبه دوم لیگ برتر به رتبه پنجم در هفته بیست و نهم تنزل یابد.

اگر بخواهیم تیم سپاهان را در فصل جاری واکاوی کنیم همین بس که بازیکنان فنی و با کیفیتی با نظر امیر قلعه‌نویی جذب کرد که برای باشگاه هزینه‌بر بود ولی این  موضوع حتی یک جام برای طلایی پوشان به ارمغان نیاورد تا هواداران این تیم  دیار نصف جهان چشم به آینده بدوزند.

تیم فوتبال سپاهان اصفهان با هدایت قلعه‌نویی  از ۲۸ بازی گذشته خود در لیگ برتر فقط توانست ۱۱ پیروزی به دست بیاورد و ۱۲ دیدار این تیم مساوی شد که ۵ شکست نیز به غیر از جام حذفی  در کارنامه این تیم ثبت شده است.

بنا بر اعتقاد کارشناسان رسانه‌ای نحوه بازی‌های تیم سپاهان در نیم فصل نوع دوم نشان از یک نوع عدم تمرکز و نبود روحیه خود باوری برای گلزنی داشت، بازیکنان این تیم در تمام خطوط دفاع، حمله و دروازه بعد از تعطیلات کرونایی همانند سایر تیم ها افت داشتند ولی سایر تیم‌ها از نظر روحی وبدنی خود را به بازی‌ها رساندند.

کالبد رفتار تیمی سپاهان حکایت از آن داشت که آنان نیاز به تغییرات بنیادین در ساختار تیمی داشتند و بازیکنان باید و شاید تمرکز لازم را در زمین بروز ندادند ولی با این حال همه تلاش خود را برای موفقیت انجام می‌دادند که نبود تمرکز لازم برای گلزنی و رها کردن بازی بعد از گلزنی نیز شاید یکی از علت‌های نتیجه نگرفتن این تیم بود.

نکته دیگر که حائز اهمیت است داوری‌های دیدارهای سپاهان است که این موضوع در بازی آخر آنان در لیگ برتر و جام حذفی اعتراضشان را به دنبال داشت.

با این حال  با استعفای امیر قلعه‌نویی برخی بازیکنان و دستیاران وی نیز از این تیم جدا شدند تا سرنوشت کسب سهمیه آسیایی طلایی‌پوشان در ۲ دیدار باقی مانده  به دست میگوئل تکسیرا مربی پرتغالی این تیم بیفتد تا محک خوبی برای او و سایر بازیکنان در ۲ بازی باقی مانده تاپایان لیگ باشد.

تیم فولاد مبارکه سپاهان هم اکنون با ۴۵ امتیاز در رتبه پنجم لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارد و تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتور تبریز با ۴۷ امتیاز در رده های چهارم و پنجم و استقلال تهران نیز با ۴۹ امتیاز دوم است؛ نکته‌ای که از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث تغییرات بنیادین در جدول لیگ برتر خواهد شد،هم امتیازی سپاهان با شهر خودرومشهد است که هر ۲ تیم ۴۵ امتیازی هستند و رقابت را برای کسب سهمیه آسیا هم برای ۲ تیم سخت خواهد کرد.

با توجه به تحولات و تغییراتی که در تیم سپاهان صورت گرفته، این تیم  باید فقط به فکر پیروزی باشد و چون فولاد خوزستان و تراکتور با ۴۷ امتیاز،  بالاتر از این تیم در جدول  و تیم شهر خودرو با ۴۵ امتیاز رقبای سرسختی برای سهمیه آسیا برای طلایی‌پوشان هستند.

دیدار تیم های سپاهان اصفهان و شهر خودرو از هفته بیست و نهم ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه شامگاه شنبه در ورزشگاه نقش جهان برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =