شاعر آئینی بوشهر:  مداحان اشارات رهبری را نصب العین قرار دهند

گناوه- ایرنا - شاعر آئینی بوشهر گفت: همگان به ویژه مداحان اشارات رهبر معظم انقلاب را در متن و محتوی و اجرای مداحی نصب العین قرار دهند تا از عهده مداحی شایسته برآیند وگر نه ممکن است طبق فرموده رهبر بزرگوار انقلاب خدای ناکرده در زمره ظالمان باشیم و با مداحی خدشه دار به خاندان عصمت و طهارت ستم کنیم .

سید محمد هاشمی فرد روز شنبه در گردهمایی جامعه مداحان  دیلم استان بوشهر افزود: اشعار محرم باید با مضامین قوی ،حقایق و شئونات اهل بیت (ع) در کربلا سازگار داشته باشد.

وی یادآورشد: حیات و شرافت همه هستی و جهان انسانیت ومدار خون حسین (ع) است.

این شاعر آئینی خطاب به مداحان گفت: برای مجالس سوگ و روضه خوانی اشعاری برگزینید که به معیار باشد هم از نظر درون مایه و محتوی و هم صورت و اسلوب های زبانی و ادبی که برای انجام این مهم از شاعران صاحبنظر بخواهید که در گزینش آثار سوگ خوانی شما را یاری کنند.

هاشمی اظهارداشت:تمام هستی و وجود ما از امام حسین (ع) است  و  مقاومت ملت نستوه ایران  در جنگ تحمیلی  مقابل دشمن بعثی  برگرفته از مکتب آن حضرت  بوده است.

این شاعر آئینی  با بیان اینکه ما مداحان باید در جبهه حق باشیم افزود: مبادا بخواهیم در جبهه دشمن باشیم و باید برداشت‌های خود را از مکتب عاشورا و حقایق انکار ناپذیر منطبق کنیم.

هاشمی فرد  ادامه داد: شعری که در آن معرفت نباشد ظلم است و شعر برای امام حسین (ع)  باید پیامد آن زنده کردن مکتب این امام همام باشد.

 رئیس کانون مداحان دیلم  و عضو کانون مداحان استان بوشهر گفت: رفتار و سبک زندگی ما مداحان اهل بیت (ع) ، الگویی برای دیگر مردم جامعه است و باید مواظب باشیم.

عباس فرید افزود: منویات مقام معظم رهبری نقشه راه ما مداحان در کانون قرار دارد و تخطی از آن عواقبی در پی خواهد داشت.

وی یادآورشد: در انتخاب شعر نیازمند تاریخ شناسی هستیم که  کانون مداحان در قالب آموزش  قصد برنامه ریزی ویژه در این زمینه دارد.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =