وزیر فرهنگ: تعداد خبرنگاران بیمه‌شده تا سه برابر افزایش یافته است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیمه کردن خبرنگاران را نیازمند تامین منابع لازم دانست و گفت: تعداد خبرنگارانی که از مزایای صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند نسبت به گذشته ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خانه ملت، سید عباس صالحی تعداد بیمه‌شدگان تحت پوشش صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بیش از ۴۲ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: اصحاب رسانه و خبرنگاران بخشی از این ۴۲ هزار نفر را تشکیل می‌دهند و از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره‌مند هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تاکید داشتیم که بنگاه‌ها و رسانه‌ها وظیفه خود را در قبال بیمه خبرنگاران انجام دهند و همچنین تعداد خبرنگارانی که در ۲ تا سه سال گذشته از مزایای صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند نسبت به گذشته ۲ تا سه برابر افزایش یافت.

صالحی، بیمه کردن خبرنگاران را نیازمند تامین منابع لازم دانست و ادامه داد: بیمه‌ کردن خبرنگاران مستلزم تامین منابعی است که دست ما را خارج از بیمه بنگاه‌ها برای تحقق بیمه آنها باز کند و امیدواریم منابع مورد نظر حاصل شود تا مانند گذشته بتوان نسبت به ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر به خبرنگاران اقدام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =