حضور اورژانس هوایی قزوین در ۱۰۷ ماموریت امدادی

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: اورژانس هوایی استان از سال گذشته تاکنون ۱۰۷ فقره ماموریت امدادی برای نجات جان بیماران و حادثه دیدگان انجام داده است.

دکتر پیمان نامدار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اورژانس هوایی استان قزوین سال گذشته ۵۸ ماموریت و امسال نیز تاکنون ۴۹ ماموریت امدادی انجام داده است.

وی با اشاره به نقش کلیدی اورژانس هوایی برای انتقال مصدومان و نجات جان آنها در شرایطی که امکان امدادرسانی از سوی آمبولانس ها وجود ندارد، اظهار داشت: اورژانس هوایی با هدف گسترش پوشش امدادرسانی و ارایه فوریت های پزشکی در شرایط خاص و اضطراری خدمت می کند.

این مسوول با بیان اینکه اورژانس هوایی معمولا به امدادرسانی به بیماران و حادثه دیدگان در نقاط کوهستانی و صعب العبور می پردازد، اظهار داشت: برهمین اساس بیش از نیمی از این ماموریت در بخش های الموت غربی و شرقی شهرستان قزوین انجام شده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین با اشاره به ارایه خدمات رایگان اورژانس هوایی به بیماران و حادثه دیدگان، گفت: این در حالی است که هزینه هر سورتی پرواز بالگرد اورژانس هوایی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است و ماهانه بیش از ۸۰ میلیون تومان نیز هزینه های نگهداری و تعمیر دارد.

وی با بیان اینکه بیمارستان های قزوین به جز ولایت از پد بالگرد برخوردار نیستند و این موضوع یک معضل برای اورژانس هوایی به شمار می رود،افزود: البته در بخش الحاقی که باید بیمارستان شهید رجایی اضافه شود، این پد پیش بینی شده و اجرا می شود

پایگاه اورژانس هوایی از سال ۹۷ در استان قزوین راه اندازی شده است.

این پایگاه دارای ۲ بالگرد است که یکی متعلق به هلال احمر و دیگری مربوط به فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =