بهره برداری از فاز نخست کتابخانه مرکزی خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: فاز نخست کتابخانه مرکزی خرم‌آباد با توجه به اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز امسال به بهره برداری می‌رسد.

فرشته طهماسبی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد:پیش بینی می شود فازنخست کتابخانه مرکزی استان با تخصیص ۱۰۰ درصدی تا پایان سال بهره برداری میشود و تمهیدات لازم برای تجهیزات و تامین نیروی کتابخانه انجام شده است.

وی با بیان اینکه سه کتابخانه شهری و ۲ کتابخانه روستایی به زودی در استان بهره برداری می شود، اظهار داشت: تعدادی از این کتابخانه ها در هفته دولت و تعدادی نیز در دهه مبارک فجر بهره برداری خواهد شد.

طهماسبی افزود: در ۲ سال گذشته پنج کتابخانه عمومی در استان بهره برداری شده است و در سال جاری نیز پنج کتابخانه دیگر نیز بهره برداری خواهد شد.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری سه طرح در شهرستان بروجرد، یک پروژه در الیگودرز و یک مورد نیز در رومشکان افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های مجری این طرح های عمرانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی هستند، اظهار داشت: در صورت تحقق اعتبارات سال جاری برای اداره کل کتابخانههای عمومی لرستان سالی پر افتتاح در پیش خواهد بود.
وی اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی در بحث مقابله با بیماری کرونا متقبل هزینه های مضاعفی در راستای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کردن کتابخانه های عمومی شده است که امید است شهرداری های استان بیش از پیش در پرداخت سهم نیم درصد همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان ادامه داد: اکنون برخی طرح های عمرانی کتابخانه های عمومی استان بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و پیگیریهای لازم جهت اختصاص اعتبارات مورد نیاز انجام شده است.

طهماسبی یادآور شد: طی ۲ سال گذشته اعتبارات خوبی برای راه اندازی کتابخانه های عمومی در استان تخصیصی یافته بطوریکه برای این طرح ها بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان اظهار داشت: در راستای شاداب سازی و تجهیزات کتابخانه ها به ویژه در بخش کودک اقدامات خوبی انجام شده است و تلاش می شود کتابخوانی در سطح کودکانونوجوانان استان نهادینه شود.

طهماسبی ادامه داد: اکنون سه کتابخانه عمومی نهادی و ۲۰ کتابخانه عمومی مشارکتی در سطح استان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =