کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ۱۲۷ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار در شرایط ناسالم است.

به گزارش روز شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٨:٣٠ امروز بر روی شاخص ١٢۵ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۶، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٨٨، دی اکسید نیتروژن با شاخص ٨٣ و منواکسید کربن با شاخص ٣٢ بوده‌است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ١٩ با شاخص ۶٠، میدان امام خمینی منطقه ۱۲ با شاخص ۶۴ و مسعودیه منطقه ١۵ با شاخص ٨٠ طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ٢٢۴، اقدسیه منطقه ١ با شاخص ٢٠٠ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ١٩٣ در همین مدت از لحاظ آلاینده ازن بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا، معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۹۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٣٣ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =