مشکل کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان نوشهر رفع شد

نوشهر- ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر از رفع مشکل کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان خبر داد و گفت که با تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار دولتی ، دستگاه مورد نیاز خریداری شده است.

دکتر سیدرحیم سیدپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که قطعات دستگاه پس از تامین وارد بیمارستان شده و در حال نصب است ، افزود : با اتمام نصب تجهیزات و بهره برداری از این دستگاه دغدغه کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی و دیگر بیماران بستری برطرف می شود.

وی خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان برای کنترل شیوع ویروس کرونا شد و گفت : متاسفانه در حال حاضر شیوع ویروس در نوشهر دارای روند است و اگر مردم همراهی و همکاری لازم را در رعایت نکات بهداشتی نداشته باشند در کوتاه مدت نباید انتظار داشت که وضعیت نوشهر از قرمز به حالت عادی تغییر کند.

سیدپور بر ضرورت پرهیز از رفتارهای پرخطر در دوران کرونایی تاکید کرد و مخاطره آمیز از سوی مردم اشاره کرد و افزود : یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برپایی برخی اجتماعات مانند عروسی به صورت مخفیانه بدون رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بیمارستان شهید بهشتی نوشهر دارای ۷۹ تخت فعال است، به علاوه اینکه این شهرستان گردشگرپذیر از ۷۷ خانه بهداشت و ۱۵ باب مرکز خدمات جامع سلامت ، دستکم ۲۵ پزشک خانواده روستایی و  ۲۰ پزشک خانواده شهری و یک بیمارستان دولتی برخوردار است.

بر اساس آخرین گزارش ستاد اطلاع رسانی فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا در مازندران ۱۰ هزار و ۴۰ بیمار مشکوک به علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =