۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83907464
۰ نفر

برچسب‌ها

مرحله سوم غربالگری کرونا در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- مرحله سوم غربالگری کرونا در خراسان رضوی برای تمامی گروه‌های سنی هدف شامل سالمندان، مادران باردار، کودکان و افراد در معرض خطر از روز شنبه آغاز شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر گروههای سنی یاد شده در مراکز بهداشتی زیر پوشش این دانشگاه پرونده الکترونیک سلامت دارند و به طور مستمر خدمات مربوطه را دریافت می‌کنند.

دکتر مهدی قلیان افزود: در اجرای این طرح کارشناسان بهداشتی از طریق تماس با تمامی گروههای هدف آنان را نسبت به بیماری کرونا غربالگری می‌کنند و افراد مشکوک را تحت بررسی و پیگیری قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: در این مرحله از غربالگری به خدماتی که باید به صورت حضوری انجام شود مانند واکسیناسیون تاکید می‌گردد و از طرف دیگر خدماتی که نیاز به حضور مراجعین در مراکز بهداشتی ندارد، به صورت تلفنی پیگیری می‌شود و خدمات مربوطه در پرونده الکترونیک سلامت افراد ثبت می‌گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در مرحله اول غربالگری کرونا تمامی جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل حدود پنج میلیون نفر و در مرحله دوم افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای به تعداد بیش از ۶۰۰ هزار نفر غربالگری شدند.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =