۱۱ هزار مورد بازرسی کنترل پروتکل‌های بهداشتی در کرمان انجام شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان گفت: طی هفته جاری حدود ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحدهای تحت پوشش ۲۲ گروه‌ نظارتی در این استان انجام شد که هفت هزار واحد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی را داشته‌اند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا نویدی روز شنبه در هفتمین نشست کارگروه نظارت و بازرسی طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در کرمان افزود: ۲ هزار و ۶۸۵ واحد صنفی کرمان تذکر شفاهی و ۶۴۰ مورد تذکر کتبی دریافت کردند و ۲۲۴ مورد از بازرسی ‌ها منجر به تعطیلی واحد به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز اهمیت بازرسی‌ها و نظارت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، اصناف و مکان‌های عمومی را مورد اشاره قرار داد و گفت: نحوه عملکرد کمیته نظارت، سنگ بنای اقدامات، مباحث و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا است.
محمدصادق بصیری بر رفع نقاط ضعف و ارتقای کیفیت بازرسی‌ها تاکید کرد و افزود: بر اساس گزارش‌ های گروه‌ های نظارتی، برای مقابله با بیماری در استان کرمان باید استراتژی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در جلسه آینده ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مجازات‌های خاص در سه بخش اداری، اصناف و عموم مردم اعلام و ابلاغ خواهد شد.
سیدوحید طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به اینکه کرمان همچنان در وضعیت قرمز کرونا ویروس قرار دارد، تاکید کرد: آمار بیماران بستری کرونایی در استان کرمان مختصری پایین آمده است، اما کاهش آمار فوتی‌ها را احتمالا از هفته آینده خواهیم داشت.
وی عنوان کرد: مطمئنا نظارت‌ ها بر رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های این بیماری تاثیر داشته اما برای افزایش اثربخشی این نظارت‌ و بازرسی‌ها باید کیفیت موارد را بالا ببریم.
طباطبایی، برخورد قاطع و به موقع و پیگیری نحوه برخوردها را ور افزایش کیفیت بازرسی‌ها مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: از ظرفیت نیروهای بسیجی آموزش دیده، برای تکمیل کادر بازرس مورد نیاز برای گروه‌های نظارتی استفاده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =