اختصاص ۳۳میلیارد تومان اعتبار به عملیات آبخیزداری لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: امسال ۳۳میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا ، "شیرزاد نجفی" روز شنبه به رسانه ها اعلام کرد: با توجه به شیب زیاد ، کوهستانی بودن و میانگین بارندگی بیش از ۵۵۰ میلی متر در این استان، اجرای عملیات آبخیزداری را ضروری کرده است.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۹۷ در مجموع  ۴۳۰هزار هکتار عملیات آبخیزداری در استان انجام شده بود، گفت: سال ۹۷ با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اجرای عملیات آبخیزداری ۲۳میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به عملیات آبخیزداری اختصاص پیدا کرد که این رقم در سال ۹۸ به ۱۰۴میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: اعتبار تخصیص یافته سال ۹۹ نیز تاکنون ۳۳میلیارد تومان بوده که امیدواریم این میزان اعتبار افزایش پیدا کند.

به گفته نجفی طی سه سال گذشته در ۹۰ حوزه آبریز استان عملیات آبخیزداری در دستور کار قرار گرفته و اقداماتی خوبی انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان همچنین گفت: از محل اعتبارات سیل نیز رقم قابل توجهی برای اجرای عملیات آبخیزداری به سه شهرستان خرم‌آباد، پل‌دختر و چگنی اختصاص پیدا کرد که امیدواریم تداوم پیدا کند که با این عملیات اگر بارندگی ۲۰۰میلی متری داشته باشیم روان آب‌ها مهار می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =