ایلام در هفته‌ای که گذشت؛ بازدید استاندار از ایرنا تا افتتاح سیستم‌های آبیاری نوین

ایلام - ایرنا - مهمترین رویداد استان ایلام در واپسین روزهای هفته گذشته افتتاح سیستم آبیاری نوین سامانه گرمسیری در منطقه کنجانچم مهران همزمان با استان کرمانشاه توسط رییس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس بود.

در این رویداد مهم حوزه کشاورزی یک هزار  و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایین دست سد کنجانچم از طریق شبکه های فرعی سامانه گرمسیری به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد.

در این آیین که با حضور معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، استاندار ایلام و جمعی از مسوولان در منطقه کنجانچم مهران برگزار شد معاون وزیر تاکید کرد با تکمیل طرح سامانه گرمسیری میزان اراضی آبی استان ایلام به ۱۶۰ هزار هکتار افزایش می یابد.

وزیر جهادکشاورزی که برای افتتاح سامانه گرمسیری به کرمانشاه سفر کرده بود در مسیر بازگشت از فرودگاه ایلام از نهالستان غیرمثمر شهرستان ایوان بازدید کرد.

وی همچنین در دیدار با استاندار ایلام بیان داشت که تبدیل اراضی دیم به آبی باعث افزایش سه تا چهار برابری درآمد و تولید محصولات کشاورزی برای بهره برداران می شود.

بازید معاون بنیاد مستضعفان و رییس بنیاد علوی از شهرستان تازه تاسیس هلیلان، دیدار استاندار ایلام از خبرگزاری ایرنا، تداوم اعلام وضعیت قرمز در استان و لزوم تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری نماز جمعه در برخی مناطق استان بعد از گذشت هفته ها وقفه، مشارکت بنیاد امام رضا (ع) در نوسازی مدارس استان ایلام، اختتامیه جشنواره منطقه ای شعر منال و دستگیری قاتل فراری بعد از گذشت ۱۲ سال از وقوع قتل از دیگر اخبار استان در هفته گذشته بود.

رییس جمهوری هزار و ۵۰۰ هکتار سیستم آبیاری نوین ایلام را افتتاح کرد

یک هزار و ۵۰۰ هکتار سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی منطقه کنجانچم شهرستان مهران استان ایلام امروز پنجشنبه ۲۳ مهرماه از طریق ویدیوکنفرانس با حضور رییس‌جمهوری افتتاح شد.

رییس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس پروژه آبرسانی نوین به ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان های ایلام و کرمانشاه را با عنوان طرح‌های توسعه منابع آب و خاک مرزی همزمان مورد بهره برداری قرار داد.

توسعه سیستم های آبیاری موجب افزایش چهار برابری درآمد کشاورزان می شود

وزیر جهادکشاورزی گفت: توسعه سیستم های آبیاری نوین و تبدیل اراضی دیم به آبی باعث افزایش سه تا چهاربرابری بهره وری و درآمد محصولات اراضی کشاورزی می شود.

به گزارش ایرنا، کاظم خاوزای روز پنجشنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: طرح سامانه گرمسیری و توسعه سیستم های آبیاری در قالب این سامانه یکی از طرح های بنیادین و آب و خاک در کشور است.

۱۳ هزار هکتار اراضی ایلام تحت پوشش سامانه گرمسیری است

استاندار ایلام گفت: طرح سامانه گرمسیری که با حمایت مقام معظم رهبری انجام شد از مجموع ۳۰ هزار هکتار، با افتتاح یک هزار و ۵۰۰ هکتار امروز تاکنون حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار این استان فتتاح و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در دیدار با وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: باقیمانده این طرح نیز دارای ۲ فاز است که در قالب این پروژه سد کنجانچم مهران آبگیری خواهد شد و امیدواریم با تامین اعتبار و تکمیل تونل های انتقال آب از کرمانشاه به ایلام این طرح تا پایان سال مالی به اتمام برسد.

۱۷ هزار میلیارد ریال برای پروژه های کشاورزی ایلام هزینه شد

معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی گفت: ۱۷ هزار میلیارد ریال برای اجرای پروژه های کشاورزی در استان ایلام هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، علیمراد اکبری روز پنجشنبه در آیین افتتاح شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی استان ایلام با حضور رییس جمهوری اظهار داشت: با اجرای طرح های آبیاری نوین در استان ایلام در قالب پروژه های سامانه گرمسیری و احیای اراضی جنوب استان، میزان اراضی مجهز به سیستم نوین آبیاری از ۷۰ هزار هکتار به ۱۶۰ هزار هکتار افزایش می یابد.

استاندار ایلام: ۱۸ هزار هکتار تا تکمیل سامانه گرمسیری باقی مانده است

استاندار ایلام گفت: ۱۸ هزار هکتار از طرح سامانه گرمسیری تا تکمیل نهایی این پروژه در استان ایلام باقی مانده است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در آیین افتتاح احداث شبکه های فرعی آبیاری استان ایلام با حضور رییس جمهوری اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار سه هزار هکتار دیگر از این طرح تا آذرماه امسال به بهره برداری می رسد.

وزیر جهاد کشاورزی از نهالستان ایوان بازدید کرد

وزیر جهاد کشاورزی عصر پنجشنبه در سفری کوتاه به استان ایلام از نهالستان شهرستان ایوان بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، کاظم خاوازی در این دیدار اقدامات اداره کل منابع طبیعی استان ایلام در تولید نهال را بسیار ‌مثبت ارزیابی کرد.

وی اظهار داشت: تولید گونه های مختلف نهال و توسعه نهالکاری موجب غنای جنگل های استان می شود.

استاندار: جشن پایان توسعه‌نیافتگی ایلام باید تا سه سال آینده برگزار شود

استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد: با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا تا سه سال آینده شاهد برگزاری جشن رها شدن از توسعه‌نیافتگی در این استان باشیم.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی روز سه‌شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام اظهار داشت: ایلام استانی است که طی سال‌های اخیر از مهجوریت و گمنامی خارج و اکنون بواسطه ظرفیت‌ها، کمتر شخصی در ایران اسلامی و حتی جهان است که با این استان آشنایی نداشته باشد.

بنیاد مستضعفان ۲۰۰ میلیارد ریال در هلیلان سرمایه‌گذاری می‌کند

معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی گفت: بنیاد مستضعفان با توجه به عمق محرومیت در شهرستان هلیلان ۲۰۰ میلیارد ریال را برای تکمیل پروژه‌های عمرانی این منطقه تخصیص می‌دهد.

به گزارش ایرنا، محسن منصوری عصر دوشنبه در نشست قرارگاه محرومیت زدایی شهرستان هلیلان استان ایلام اظهار داشت: بنیاد مستضعفان در دوره جدید مدیریتی بر اساس تاکید مقام معظم رهبری رویکرد خود را پیشرفت و آبادانی مناطق هدف در جهت محرومیت زدایی قرار داده است.

معاون بنیاد مستضعفان: هلیلان به عنوان شهرستان هدف آبادانی انتخاب شد

معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه هلیلان به عنوان شهرستان هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان انتخاب شده است، گفت: این بنیاد ۲۷۰ میلیارد ریال برای افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مختلف عمرانی و زیرساختی هلیلان اختصاص داد.

به گزارش ایرنا، محسن منصوری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های عمرانی شهرستان هلیلان به همراه معاون امور عمرانی استاندار ایلام و فرماندار هلیلان اظهار داشت: روز گذشته در نشست قرارگاه محرومیت زدایی هلیلان با حضور استاندار ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار و امروز نیز در این سفر ۷۰ میلیارد ریال جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی هلیلان تخصیص یافت.

اختتامیه مجازی، آخرین ایستگاه دوسالانه شعر کردی منال

اختتامیه چهارمین دو سالانه شعر کردی کودک با عنوان منال ایلام شامگاه پنجشنبه بصورت مجازی برگزار سشد و برگزیدگان این رویداد فرهنگی مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، اختتامیه این جشنواره بصورت مجازی از طریق پخش زنده اینستاگرام با قرایت پیام معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار ایلام و با حضور سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بنیاد امام رضا(ع) در احداث چهار فضای آموزشی ایلام مشارکت می کند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام گفت: بنیاد جهادی امام رضا(ع) در احداث چهار فضای آموزشی در این استان مشارکت خواهد کرد.

نصرت الله رحیمی روز پنجشنبه در حاشیه دیدار با معاون عمرانی بنیاد جهادی امام رضا(ع) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام در راستای پویش ملی آجر به آجر توسط این بنیاد انجام و این مدارس با تعداد هفت کلاس درس در مناطق مختلف استان احداث خواهند شد.

وضعیت قرمز ایلام یک هفته دیگر تمدید شد

استاندار ایلام گفت: وضعیت قرمز کرونا در این استان تا پایان هفته جاری در این استان تمدید شد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصر یکشنبه در نشست استانی ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: حتی به فرض خارج شدن استان از وضعیت قرمز تقاضا می شود نظارت ها ادامه یابد خصوصا اینکه در آستانه ماه محرم و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها هستیم که ممکن است خطرات خاص خود را به دنبال داشته باشد. 

کمک ۱۹۲ میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: دولت سال گذشته ۱۹۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون تومان را در اختیار شهرداری‌های این استان قرار داده است.

احمد کرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان ایلام با ۱۱ شهرستان دارای ۲۷ شهرداری است که بیش از ۳۰۰ وظیفه متنوع شامل آسفالت معابر ، ایجاد فضای سبز و جمع‌آوری پسماند انجام می‌دهند.

مصرف گاز سی‌ان‌جی در ایلام ۱۷ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام از افزایش ۱۷ درصدی مصرف گاز سی‌ان‌جی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.

علی اصغر چاغروندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تنها در تیرماه امسال میزان مصرف گاز سی ان جی ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گفته وی، این میزان مصرف گاز سی ان جی در تیرماه باعث صرفه جویی در مصرف بیش از یک میلیون لیتر بنزین شده است.

امکان ابتلای مجدد به کرونا وجود دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه امکان ابتلای مجدد افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند وجود دارد، گفت: تاکنون ۶۰۰ نفر از پرسنل بهداشت و درمان استان به کرونا مبتلا شده‌اند و امکان اینکه دوباره مبتلا شوند وجود دارد کما اینکه ابتلای مجدد نیز مشاهده شده است.

دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان ایلام اظهار داشت: با ورود کرونا به کشور بر اساس دستورات ستاد ملی و استانی کرونا اقداماتی صورت گرفت و با رعایت پروتکل‌ها، قرنطینه و ایجاد محدودیت‌ها بیماری تا حدودی کنترل شد.

معاون بهداشتی: وضعیت پنج شهرستان ایلام سفید و زرد است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پس از حدود یک ماه و نیم که بیشتر شهرستان های استان ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار داشتند، وضعیت پنج شهرستان از نظر شیوع کرونا سفید و زرد شده است.

دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرستان ها شامل هلیلان، بدره، سیروان، ملکشاهی و چرداول است.

وی یادآور شد: از این تعداد وضعیت هلیلان سفید و مابقی نیز زرد است.

به گفته وی، وضعیت شهرستان های ایلام، دره شهر، آبدانان، دهلران، ایوان و مهران نیز قرمز و نارنجی است.

نماز جمعه در چهار شهر ایلام اقامه می شود

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ایلام گفت: نماز جمعه این هفته در چهار شهرستان استان اقامه می شود.

حجت الاسلام محمد صادق پیمایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه شرایط برای اقامه نماز در برخی مناطق استان فراهم شده است نماز جمعه فردا ۲۴ مردادماه در بدره، سرابله، سیروان و ملکشاهی اقامه می شود.

وی ادامه داد: در مابقی شهرستان‌ها آیین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه تا اطلاع بعدی و خروج از وضعیت هشدار همچنان اقامه نخواهد شد.

رفع مشکلات ۱۱۷ واحد تولیدی ایلام در ستاد اقتصاد مقاومتی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام از رفع مشکلات و مسائل ۱۱۷ واحد تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی این استان و بازگشت این واحدها به چرخه تولید خبر داد.

رحمت اله قیصوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از ابلاغ دستورالعمل اقتصاد مقاومتی تاکنون ۱۱۹ جلسه در این  استان برگزار شده و مشکل  ۱۳۰ واحد تولیدی مطرح شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون مشکل ۱۱۷ واحد تولیدی بررسی و برطرف شده و مسائل مابقی طرح ها در دست بررسی و اقدام است.

سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی برای تامین آب ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: ۶ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال طی ۲.۵ سال گذشته برای تامین آب در این استان سرمایه‌گذاری شده است.

احمد کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این، ۵۰ میلیون یورو اعتبار نیز به شکل ارزی طی مدت یاد شده برای تامین آب در اختیار استان ایلام قرار گرفته است.

پروژه آب شیرین‌کن ملکشاهی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه آب شیرین‌کن ملکشاهی گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه هفته دولت تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

نورالله تیموری روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز ایلام با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: فاز اول این پروژه با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال و با ظرفیت یک هزار و ۲۰۰ مترمکعب هم اکنون آماده شده و به صورت آزمایشی در مدار آبرسانی شهرستان قرار گرفته است.

ایلام رتبه اول پرداخت تسهیلات کرونا را کسب کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: استان ایلام تاکنون رتبه اول در پرداخت تسهیلات کرونا در کشور را کسب کرده است.

شکراله شیرخانی روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام اظهار داشت: از مجموع ۲۱۶میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته کرونا به استان تاکنون پرونده هایی به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده اند و از نظر تعداد ثبت نام و ارجاع به بانک رتبه دوم کشور هستیم.

تامین مالی از طریق بازار سرمایه راهی مطمئن برای توسعه بنگاه هاهست

دبیر طرح تکاپوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تامین مالی بنگاه ها از طریق بازار سرمایه راهی مطمئن برای توسعه آنهاست.

محمد اوشنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مطالعات دینامیک انجام شده نشان می دهد تامین مالی این بنگاه ها از طریق بازار سرمایه و فروش بخشی از سهام آنها در بازار بورس می تواند راه حل مطمئن و خوبی به جای دریافت تسهیلات و انباشت بدهی های دیگر است.

۲۳ کانون تب سه روزه احشام سنگین در ایلام شناسایی شد

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: ۲۳ کانون بیماری تب سه روزه احشام سنگین در این استان شناسایی شده و با توجه به درمان پذیر بودن بیماری تاکنون تنها ۲ مورد تلفات ناشی از این بیماری گزارش شده است.

دکتر وهاب پیرانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تغییرات جوی و فصلی کانون‌هایی از بیماری تب سه روزه در میان دام های استان ایلام وجود دارد.

درخشش نوجوان ایلامی در جشنواره کهن آواهای تنبور 

 بنیامین گراوند نوجوان نوازنده تنبور اهل شهرستان چرداول استان ایلام به عنوان نفر اول چهارمین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین در بخش مقام نوازی برگزیده شد.

به گزارش ایرنا، این جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو با همکاری خانه‌ تنبور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با هدف حفظ و اشاعه موسیقی مقامی و کردی، شناسایی استعدادهای جوان و حمایت و قدرشناسی از تلاش‌های موثر هنرمندان برگزار شد.

قاتل فراری ایلامی پس از ۱۲ سال به دام افتاد

فرمانده انتظامی ایلام گفت: قاتل فراری که ۱۲ سال پیش در شهرستان ملکشاهی این استان مرتکب قتل و متواری شده بود، به دام پلیس افتاد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: این قاتل که ۱۲ سال پیش در شهرستان ملکشاهی پس از ارتکاب قتل از محل متواری شده بود و در این مدت خود را از دید قانون مخفی کرده بود شناسایی و محل اختفای وی تحت نظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =