۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۱
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83907364
۰ نفر

برچسب‌ها

مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته‌ای که گذشت

بندرعباس- ایرنا- آغاز پرداخت کمک هزینه معیشتی به ملوانان، راه اندازی صندوق حمایت از طرح های اشتغال نوین، تلف شدن توله خرس آسیایی، مهار آتش توسط کارمند شرکت نفت، معرفی پیمانکاران متخلف شهرداری به دستگاه قضا، فوت قهرمان ووشو بر اثر ابتلا به کرونا، حمایت خیر تهرانی از ۱۵۰۰ یتیم و اعلام برگزاری نماز جمعه همزمان با آغاز ماه محرم از جمله مهمترین اخبار هرمزگان در هفته گذشته است.

هرمزگان در هفته گذشته (۱۸ تا ۲۴ مردادماه) شاهد رخدادها و انتشار اخبار مختلفی در حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و دیگر بخش ها بود که در این گزارش مهمترین این رخدادها و اخبار مرور می شود.

عبادی، سیاسی

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: باتوجه به هماهنگی های صورت گرفته با ستاد مدیریت استانی مبارزه با کرونا، شرایط برگزاری نمازجمعه و جماعات به جز در شهرهای قرمز در سایر شهرستان های سفید و زرد استان فراهم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده شامگاه چهارشنبه گذشته در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: از هفته آینده همزمان با شروع ماه محرم، نماز جمعه و جماعات در شهر بندرعباس نیز برگزار خواهدشد.

اقتصادی

اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان دومین مرحله پرداخت کمک هزینه معیشتی به ۳۱۰ نفر از ملوانان شناورهای تجاری سنتی در این استان را آغاز کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز سه‌شنبه گذشته به رسانه‌ها گفت: در این مرحله مبلغ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

علی‌رضا محمدی کرجی‌ران افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در مرحله دوم این کمک هزینه معیشتی، به ملوانان شناورهای تجاری سنتی اختصاص دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: صندوق «نوید» حمایت از طرح‌های نوین و دانش‌بنیان با رویکرد ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی پایدار و درآمدزا در حوزه مشاغل نوین برای مددجویان این نهاد راه اندازی شده است.

عبدالرضا خسروانی روزپنجشنبه گذشته با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در این بخش کارهای مختلفی برای پشتیبانی و حمایت از طرح‌های نوین، دانش‌بنیان و ایده‌های خلاق مددجویان انجام می‌شود تا افرادی که ایده‌های نوآورانه و خلاقانه دارند، بتوانند ایده‌های خود را در صندوق نوید به آدرس navidfund.com ثبت و از حمایت‌های آن بهره‌مند شوند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: نرخ مصوب سیلندرگاز مایع ۱۱ کیلویی خانگی در سطح استان ۹۷ هزار ریال بوده و عرضه بیشتر ازآن تخلف محسوب می‌شود.

عبدالرضا پیروی منش روز سه‌شنبه گذشته با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: نرخ انواع سیلندر گاز ۲کیلوگرمی در هرمزگان ۲۳ هزار ریال، پنج کیلوگرمی ۵۰ هزار ریال، ۲۵کیلوگرمی ۲۰۰ هزار ریال،  ۳۳کیلوگرمی ۲۵۳ هزار ریال، ۴۵کیلوگرمی ۳۴۶ هزار ریال و ۵۰کیلوگرمی ۳۵۰ هزار ریال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: پیمانکاران خدماتی و تنظیفی شهرداری بندرعباس که حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت نکردند به مراجع قضایی معرفی شدند.

هادی ابراهیمی روز چهارشنبه گذشته در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز هرمزگان که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد، اظهار داشت: این شرکت ها ابتدا رد صلاحیت شده و سپس به مراجع قضایی معرفی شدند.

عیسی باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی هرمزگان سه شنبه گذشته گفت: بازرسان این اداره کل در چهار ماهه امسال اقدام به بازرسی از یک‌هزارو۶۹۰ واحد عرضه کالا در سطح استان کردند و در این مدت ۲۵ نوع محصول بدون علامت استاندارد(فاقد کد ۱۰) رقمی توقیف شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: سعی داریم در سال آینده ۱۵ میلیون مترمکعب از آبی که در شهرستان میناب از محل منابع زیرزمینی تامین می‌شود را به سمت منابع سطحی و سدها سوق دهیم.

هوشنگ ملایی شامگاه سه شنبه گذشته در نشست شورای حفاظت از منابع آب میناب با بیان اینکه برای به دست آوردن آب با کیفیت هزینه‌های زیادی صرف شده است، افزود: واقعی‌سازی قیمت آب باید در دستورکار قرار گیرد و باتوجه به اهمیت اقتصادی و استراتژیک آب، باید برای تولید محصولات با ارزش تلاش شود

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: برای مقاوم سازی شبکه توزیع ۶ هزار و ۵۴۴ پایه برق در استان تعویض شد که نقش بسزایی در افزایش مقاومت شبکه در برابر فرسایش داشت.

حمید ساعدپناه عصر چهارشنبه گذشته در حاشیه بازدید از تأسیسات برقی استان افزود: همچنین برای افزایش پایداری شبکه برق در تابستان امسال، ۴۳۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در سال گذشته اصلاح و به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: ۵۰۰هکتار زمین مستعد کشاورزی از دوهزار و ۵۰۰هکتار در دشت شمیل برای احداث گلخانه واگذار شد.

علی باقرزاده همائی روز جمعه گذشته در گفت‌وگو با ایرنا افزود: استفاده از آب سدها به نسبت چاه‌های موجود باعث افزایش ۳۰۰ درصدی کیفیت آب و محصولات کشاورزی تولید شده می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: به منظور جذب سرمایه‌گذار و افزایش جهش تولید، پساب تصفیه‌خانه بندرعباس و خرید پساب فاضلاب به این منطقه منتقل می شود.

حسن خلج طهرانی روز پنجشنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس که اکنون در مرحل قرارداد پیش رفته است، برای استفاده صنایع غرب و پالایشگاه بندرعباس نه تنها جنبه‌ اقتصادی بلکه جنبه‌های اجتماعی و محیط زیستی فراوانی دارد و می‌تواند چالش ورود پساب به دریا را پس از سال‌ها خاتمه دهد.

هفته گذشته طی مراسمی با حضور ناظرگمرکات هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی، عبدالله کریمی به عنوان مدیرکل جدید گمرک کیش معرفی و از خدمات مهدی اقبالی مقدم قدردانی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران هرمزگان گفت: با پیگیری‌های مستمر از سال گذشته و در پنج ماه اخیر و با پرداخت ۷۰میلیارد ریال بدهی بنیاد شهید هرمزگان به بیمه دی پرداخت و با تسویه این بدهی، قراردادها مجدد با بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها منعقد شده است.

عطا ناوکی روز دوشنبه گذشته در گفت‌وگو با ایرنا افزود: اواخر سال گذشته به علت بدهی بنیاد شهید استان به بیمه دی بسیاری از خدمات درمانی ایثارگران قطع شده بود، داروخانه‌ها خدمات رسانی نمی‌کردند و ایثارگران به همین دلیل با مشکلات زیادی روبرو بودند.

محیط زیست

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: در حادثه ای تاسف بار یک توله خرس سیاه آسیایی که در ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۹۷ در شهرستان رودان بدون مادر پیدا شد و برای نگهداری به صورت امانی در اختیار مجموعه پارک طبیعت بندرعباس(باغ پرندگان) قرار گرفته بود، تلف شد.

 میثم قاسمی روز سه شنبه گذشته با ابراز تاسف از اعلام این خبر اظهار کرد: این قلاده خرس سیاه آسیایی به نام«کاریزا» که در مجموعه پارک طبیعت بندرعباس نگهداری می‌شد، بر اثر حادثه تلف شده است.

چهارشنبه گذشته سجاد شمس کارمند شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج فارس با تماس به موقع با آتش نشانی شهر حاجی‌آباد با همکاری دو نفر از کشاورزان منطقه سرچاهان از گسترش آتش‌سوزی درختان در این منطقه جلوگیری کردند.

علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یکشنبه گذشته از کنترل آلودگی ناشی از لکه های نفتی در سه مایلی ساحل بندرعباس و پاکسازی کامل دو نقطه در این محدوده خبر داد.

فرهنگی

ششمین همایش ولایت محور اتحاد امت اسلام شنبه گذشته با حضور حجت‌الاسلام عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، استاندار، آیت الله صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر و شخصیت‌ها و اندیشمندانی از کشورهای سوریه و غنا در بستر فضای مجازی به میزبانی بنیاد بین‌المللی غدیر استان هرمزگان با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار شد.

فیلم کوتاه انکاس (ENKAS) ساخته هنرمند هرمزگانی به جشنواره فیلم بین المللی اورلاندو در ایالت فلوریدا راه یافت.

مهران جلایی مدیرکل صدا وسیمای مرکز خلیج فارس روز چهارشنبه گذشته در خصوص این فیلم گفت: این سومین حضور بین المللی فیلم انکاس به کارگردانی محمود شاکری در جشنواره های بین المللی است.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: نقش رسانه‌ها و بویژه ایرنا درتحقق اهداف سند بنیادین آموزش وپرورش بسیار موثر بوده و این رسانه با اطلاع رسانی به موقع و دقیق همواره یاری رسان این نهاد بوده است.

موسی دادی زاده سرخایی روز یکشنبه گذشته به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در دیدار وی ومعاونانش با رییس و کارکنان خبرگزاری ایرنا هرمزگان افزود: خبرگزاری ایرنا درهمه شرایط بویژه در دوران کرونایی حاضر، خبرهای آموزش وپرورش را به خوبی پوشش و انعکاس داده و به خانواده‌ها و دانش آموزان آگاهی بخشیده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: طرح تابستانه کتاب ۹۹ در این استان که از روزشنبه ۱۸ مرداد آغاز شده تا سی‌ام این ماه ادامه دارد.

رضا کمالی زرکانی روز دوشنبه گذشته به رسانه‌ها گفت: در راستای این طرح علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌ها را با تخفیف ۲۰درصدی از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

هفته گذشته اعلام شد: سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش در دو بخش "کافه و ساحل" آذر سال جاری در جزیره کیش برگزار می شود

دبیرخانه سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، برای سومین سال متوالی در آذر امسال با هدف " حمایت و تقویت جایگاه تئاتر کوتاه، هویت بخشی به نمایش های کافه ای و ساحلی، حمایت از اشکال مختلف اجرایی و آثاری‌، تئاتر کاربردی، تولید و حمایت از طرح ها و ایده های خلاق نمایشی" در جزیره کیش برگزار می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: مراسم‌های محرم امسال باتوجه به گسترش ویروس کرونا و سلامتی عزاداران، با محدودیت و ممنوعیت در همه شهرهای استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد عصر دوشنبه گذشته با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: مدت زمان اجرای برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم در مکان‌های سرپوشیده یک ساعت و در فضاهای باز حدود ۲ ساعت است.

اجتماعی

استاندار هرمزگان گفت: جزیره بوموسی که حدود ۶ ماه در وضعیت سبز قرار داشت، با مشاهده یک فرد مشکوک به ویروس کرونا در وضعیت سفید قرار گرفت.

فریدون همتی روز دوشنبه گذشته با اعلام این خبر افزود: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با مشاهده یک فرد مشکوک به بیماری کرونا وضعیت بوموسی از سبز به سفید تغییر کرد که باید ورود و خروج به این جزیره کنترل شود.

معاون توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: دراقدامی خداپسندانه، یک خیر تهرانی حمایت از یک هزار و ۵۰۰ فرزند یتیم و خانواده محسنین نیازمند استان را عهده‌دار شد.

سیاوش عامری عصر یکشنبه گذشته با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: این خیر در راستای طرح اکرام ایتام از یکهزار فرزند یتیم و ۵۰۰ فرزند نیازمند طرح محسنین هرمزگان حمایت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: بیماری کرونا موجب کاهش هزینه‌ها در سه ماه فصل بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته شده است.

دکترعلی علیزاده روز دوشنبه گذشته در نشستی به مناسبت روز خبرنگار ضمن تبریک گفتن این روز اظهار داشت: میانگین هزینه‌های بخش بستری در سه‌ماهه سال جاری ۱۹ میلیارد ریال شد که این هزینه در فصل بهار سال گذشته ۳۳ میلیارد ریال بود.

آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: ۵۰ دستگاه خودرو در طول سال تحصیلی جدید (۹۹-۱۴۰۰) به ناوگان حمل و نقل آموزش و پرورش استان اضافه می‌شود.

مرتضی رییسی حسنلنگی روز جمعه گذشته در حاشیه ارسال خودروهای جدید به مناطق آموزشی هرمزگان افزود: آموزش وپرورش این تعداد دستگاه خودرو را با استفاده از کمک خیران و نیز تبدیل و فروش وسایل نقلیه اسقاطی و فرسوده مدارس با مجوز اداره کل امور اقتصادی و دارایی، اقدام به تامین خودرو کرده است.

معاون سوادآموزی آموزش وپرورش هرمزگان گفت: در سال تحصیلی جدید ۴۲۰ نفر از تبعه مهاجر خارجی زیر پوشش سوادآموزی در استان قرار می‌گیرند.

مرتضی آخش جان روز پنجشنبه گذشته با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در سال گذشته نیز ۴۰۰ تبعه خارجی شامل ۳۱۱ زن و ۸۹ مرد مهاجر که بیشتر تبعه کشور افغانستان بودند، شناسایی و مشغول به تحصیل شدند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت: تاکنون نوبت گیری برای ۱۳هزار و ۱۱۳ نوآموز بدو ورود به دبستان برای سنجش سلامت در ۳۳ پایگاه استان انجام شده است.

شهباز بارانی بنویی روز چهارشنبه گذشته در حاشیه بازدید از پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان استان افزود: از این تعداد پنج هزار و ۵۹۹ نوآموز با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی، با حضور در پایگاه های سنجش مورد ارزیابی قرار گرفتند.

مرزبانی

فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: با تلاش ماموران مرزبانی استان در شهرستان بندرلنگه در منطقه غرب هرمزگان و طی دو مرحله عملیات یک تن تریاک کشف شد.

سردار حسین دهکی عصر یکشنبه گذشته در تشریح جزئیات این کشف اظهار داشت: ماموران مرزبانی منطقه با تلاش بسیار موفق شدند با کشف این میزان مواد مخدر دو باند قاچاق را نیز متلاشی و یک فروند شناور و یک دستگاه خودرو را توقیف کنند.

ورزشی

قهرمان ووشوی کیش چهارشنبه گذشته پس از ۴ روز مبارزه با ویروس کرونا را وداع گفت.

امین مقیمی‌پور، که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد، ۱۶ مدال و عنوان قهرمانی در رده‌ها و مسابقه‌های ملی و بین‌المللی در پرونده افتخارات خود دارد.

تیم فوتبال شهرداری بندرعباس پنجشنبه گذشته در هفته بیست و پنجم مسابقه لیگ دسته‌ دوم کشور، با نتیجه یک بر یک برابر نفت و گاز گچساران به تساوی دست یافت.

استاندار هرمزگان در دیدار و مذاکره اولیه با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، خواستار واگذاری تیم فوتبال پیکان به این استان شد.

فریدون همتی شامگاه سه شنبه گذشته در این نشست افزود: پیشنهاد شده با مشارکت و سهامداری صنایع غرب بندرعباس این اقدام (واگذاری تیم پیکان به هرمزگان) عملیاتی شود.

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش هرمزگان گفت: در سالجاری ۲۱ چمن مصنوعی با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد ریال در مدارس استان به بهره برداری می‌رسد.

علیرضا باقری روز دوشنبه گذشته در گفت وگو با ایرنا افزود: با افتتاح این زمین‌های ورزشی شمار زمین‌های چمن مصنوعی در مدارس هرمزگان به ۳۰ مورد افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =