۱۲ میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت های برق باشت هزینه شد

گچساران - ایرنا - رئیس شرکت توزیع نیروی برق باشت گفت: امسال ۱۲میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم شبکه های آسیب دیده از حوادث و رفع ضعف ولتاژ برق شهری و روستایی در این شهرستان هزینه شده است.

احمد رضایی روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخشی از این اعتبار برای اقدام هایی مانند ترمیم آتش سوزی پایه های فشار متوسط حد فاصل روستاهای گروس و سراب بیز به مبلغ چهار میلیارد ریال و ابتدای روستای ده کند با اعتبار ۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: ترمیم یا تعویض تجهیزاتی مانند ترانسفورماتور، شکستن پایه و ایجاد خسارت به شبکه برق از دیگر اقدام های رفع آسیب های ناشی از حوادثی مانند رعد و برق، باد و باران به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر خدمات شرکت برق در باشت بوده است.
رضایی ابراز داشت: امسال همچنین رفع ضعف ولتاژ شهری و روستایی باشت از سوی واحد بهره برداری و اتفاقات برق این شهرستان به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام شده است.
وی عنوان کرد:تعمیر و نگهداری شبکه شهری و روستایی با اعتباریک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از دیگر خدمات انجام شده برای ارتقای خدمات رسانی به مشترکان برق این شهرستان باشت در سال جاری بوده است.

وی همچنین از در دست اجرا بودن هشت طرح توسعه شبکه برق با سرمایه گذاری ۴۳ میلیارد ریال در باشت خبر داد.

رضایی عنوان کرد:اصلاح و توسعه شبکه برق جاده منصورآباد تا بولوار 45متری، توسعه شبکه برق در روستاهای تنگ تیز ،پشت کوه عباس آباد و ده بر آفتاب ،غورک پشت کوه ،قاسم آباد تیموری پشت کوه ، خوبیار آباد پشت کوه ، پیچاب مرزنگان ، ورودی سادات شازینعلی از جمله این طرح هاست.

وی اظهار داشت: همچنین طرح تبدیل شبکه سیمی به کابل های خودنگهدار در ۱۵ روستای باشت در سال جاری انجام شده یا در حال اجراست.

وی بیان کرد: برای این طرح ۱۶ کیلومتر کابل کشی به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اجرا می شود.

رئیس شرکت توزیع برق ناحیه باشت تصریح کرد: این طرح در روستاهایی مانند بهره عنا،چاه تلخ، چم بلبل، آهوروک، ده شیخ، سر تنگ بیدک فاز اول و دوم، دمیه،تکیه، ده بزرگ و منصورآباد انجام گرفته است.
رضایی عنوان کرد:در قالب این طرح ها تمام پایه های فرسوده روستاها تعویض و روشنایی های معابر و پایه های فرسوده انجام می شود .
وی اظهار داشت:همچنین طرح اصلاح شبکه و بهینه سازی ضعف ولتاژ در روستاهای  برمامیون،ده گشتاسب،دره باشت،چمه خون،کله گان،کلاغ نشین،ضعف ولتاژ سراب بیز سمت راست روستا سه نقطه جنب مسجد صاحب الزمان (عج )،اصلاح و بهینه سازی ضعف ولتاژ خیابان شهید فهمیده در دست اقدام است.

رئیس شرکت توزیع نیروی برق باشت با اشاره به این که این شرکت ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از دستگاه های اجرایی این شهرستان طلبکار است افزود: پرداخت این مطالبات به بهبود خدمات رسانی حوزه برق شهرستان کمک می کند.

رضایی عنوان کرد: در شهرستان باشت چهار هزار و ۲۶۹ مشترک در مناطق روستایی و چهار هزار و ۲۳۷ مشترک در مناطق شهری و ۴۵۰ مشترک تجهیزات کشاورزی وجود دارد.

باشت یکی از ۶ شهرستان گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود که ۱۰۰ کیلومتر با یاسوج مرکز استان فاصله دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =