طرح پویش، پایش و رویش در دانشگاه آزاد اردستان اجرا می‌شود

کاشان- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان از اجرای طرح پویش، پایش و رویش با هدف استعدادیابی و نیازسنجی در زمینه فعالیت‌های مرتبط با بخش صنعت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، جلیل عمادی روز جمعه در جمع خبرنگاران اردستان افزود: دانشجویانی که در طرح پویش مورد نیاز صنعت شهرستان هستند، جذب خواهند شد و در این راستا استعدادیابی از افراد و نیازسنجی صنایع با توجه به رشته‌های دانشگاه صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد: بر این اساس دانشجو به صنعت معرفی می‌شود و سه روز در دانشگاه تحصیل و سه روز در صنعت کار خواهد کرد تا بخشی از حقوق دانشجو را واحد صنعتی به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کند و البته بیمه دانشجو نیز با دانشگاه خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان تاکید کرد: طرح رویش مستلزم گذشت زمان و در بلند مدت جوابگو است و به صورت شرکت‌های دانش‌بنیان به اجرا درمی‌آید.

وی اضافه کرد: شناسایی مشکلات صنایع و راه‌اندازی مدیریت بهره‌وری سیستم در واحدهای صنعتی برای بالا بردن بهره‌وری در واحدهای تولیدی شهرستان اردستان نیز در قالب طرح پایش در دستور کار قرار می‌گیرد.

عمادی در ادامه نیز اظهار داشت: مرکز تحقیقاتی با هدف استحصال آب از پساب فاضلاب و جمع‌آوری آب‌های سطحی در دانشگاه آزاد اردستان راه‌اندازی و تا کنون ۸۵ قرارداد با شهرهای مختلف در این زمینه به امضا رسیده است.

وی همچنین تصریح کرد: برای راه‌اندازی رشته پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی اردستان هم هیات علمی تکمیل شده است و نیازمند افزایش متخصصین در بیمارستان شهید دکتر بهشتی و اعتبار مورد نیاز برای تهیه تجهیزات هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان یادآور شد: هشت هسته پژوهشی، یک شرکت دانش‌بنیان و گلخانه تحقیقاتی در حال حاضر در این دانشگاه فعالیت دارد.

به گفته وی، دانشگاه آزاد اسلامی اردستان در حال حاضر در ۱۸ رشته کاردانی، ۱۲ کارشناسی، ۱۴ کارشناسی ارشد و رشته ۲ دکترا دانشجو پذیرش می‌کند.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =