۲۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 2166
کد خبر: 83907083
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه شوش: آزادگان گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی هستند

دزفول- ایرنا- امام جمعه شوش با بیان اینکه آزادگان فرهنگ انسان‌ساز دوره اسارت را تجربه کرده‌ و گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی هستند، گفت: ملت بزرگ ما قدردان رنج‌ها و تلاش‌های این عزیزان هستند.

 به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمدامام درخطبه های نمازجمعه شوش با اشاره به ۲۶مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، از آزادگان به عنوان نماد مقاومت و ایثار در دفاع از ارزشها یاد کرد و افزود: این افراد با تحمل سالها سختی و رنج دوران اسارت، هرگز دست از ارزشها و دستاوردهای نظام اسلامی نکشیدند و در دفاع از آن مرارتهای بسیار به جان خریدند.
خطیب نمازجمعه شوش با اشاره به در پیش بودن ماه محرم اظهار داشت: آیین‌های عزاداری ماه محرم امسال در شهرستان شوش با رعایت کامل مسائل بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش باشد.

وی عنوان کرد: ماه عزاداری امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان است و همه وظیفه دارند در آیین‌های عزاداری و سوگواری شرکت کنند زیرا این امر عامل سعادت دنیوی و اخروی افراد بوده و نوعی عبادت محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در روز مباهله پیامبر(ص) تنها در مقابل کفر قد علم کرد اظهار داشت: روز مباهله تجربه سختی برای پیامبر(ص) بود که صدها نفر از مسیحیان در آن روز با پیامبر مواجه بودند اما در اصل این مواجهه با کل تاریخ و بشریت بود و یک آزمون سخت را به فرمان خداوند پشت سر گذاشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =