هلال احمر کرمان ۱۲ هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع کرد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از توزیع بیش از ۱۲ هزار بسته معیشتی و اقلام بهداشتی در بین خانواده های نیازمند و متاثر از بیماری کرونا از ابتدای آغاز شیوع اپیدمی این ویروس تاکنون در این استان خبر داد.

رضا فلاح روز جمعه در نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات هلال احمر استان کرمان افزود: ارزش ریالی اقلام توزیع شده به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۷۷ میلیون تومان است. 

وی با اشاره به اقدامات موثر هلال احمر در خصوص اپیدمی کرونا در سه مرحله اظهار داشت: نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر در نخستین گام با حضور در ۷۰ پایگاه غربالگری در ورودی و خروجی شهرها در سطح استان، بیش از ۴۰۰ هزار نفر مسافر و سرنشینان وسایل نقلیه را تب سنجی کردند. 

وی عنوان کرد: ۶ هزار ۱۰۰ بسته بهداشتی و ضدعفونی نیز به ارزش ریالی ۳۰۵ میلیون تومان در بین بیماران خاص در این استان توزیع شده است. 

فلاح با اشاره به واریز ۳۰۰ هزار تومانی کمک هزینه معیشتی به ۸۰ نفر از بیماران کرونایی گفت: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر ۲۴۰ هزار سی سی خون خود را با توجه به کمبود فراورده های خونی در زمان شیوع کرونا به بیماران نیازمند اهدا کردند. 

وی با اشاره به تولید ۱۹ هزار ماسک، دستکش و لباس های یکبار مصرف توسط خانه های هلال افزود: بیش از ۲ هزار مورد از اماکن، معابر و وسایل نقلیه توسط اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر در سطح استان ضدعفونی و گندزدایی شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در حوزه آموزش و اطلاع رسانی آحاد جامعه در خصوص پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۷۵۰ بروشور و پوستر آموزشی از طریق شبکه های مجازی نیز تهیه و انتشار داده شده است.  

هماهنگی در خصوص اجرای رزمایش به منظور ارتقاء آمادگی در برابر حملات شیمیایی و گزارش اقدامات دستگاه های اجرایی عضو کارگروه در خصوص ویروس کرونا از اهداف برگزاری نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات امروز بود.

۱۳ ساعت تلاش نجاتگران هلال‌احمر برای جستجوی چوپان ۱۵ ساله در رفسنجان 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان همچنین از تلاش ۱۳ ساعته نجاتگران شهرستان رفسنجان برای جستجوی چوپان ۱۵ ساله در کوه‌های راویز رفسنجان خبر داد. 

وی بیان داشت: با اعلام نیروی انتظامی مبنی بر مفقود شدن چوپان ۱۵ ساله افغانی در منطقه رشون کوهای راویز بلافاصله نجاتگران این پایگاه به محل حادثه اعزام شدند. 

فلاح افزود: این نوجوان ۱۵ ساله برای چرای دام به منطقه رشون کوه های راویز عزیمت کرده بود که متاسفانه دامها بدون حضور چوپان به روستا برگشته است.  

وی با اشاره به اینکه عملیات جستجو در طی ۲ روز  به طول انجامیده است، خاطرنشان کرد: هفت نفر از نیروهای امدادی هلال احمر رفسنجان به مدت ۱۳ ساعت در منطقه مورد به جستجو پرداختند که با هماهنگی نیروی انتظامی ادامه این عملیات توسط هلال احمر متوقف و به آنان سپرده شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =