رعایت اصول بهداشتی در عزاداری سید الشهدا (ع) مدنظر باشد

تهران-ایرنا- امام جمعه موقت شهرستان پردیس تاکید کرد: عزاداری سیدالشهدا(ع) بنا بر منویات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، تعطیل نمی شود اما امسال با توجه به همه گیری بیماری کرونا با رعایت کامل اصول بهداشتی در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شود.

به گزارش ایرنا سید حسین حسینی تبار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس گفت: امام حسین (ع) با قیام خود خدمت به همنوع و جامعه اسلامی را به ما آموزش داد و عزاداری های ما باید منطبق با هدف سید الشهدا (ع) در خدمتگزاری به مردم باشد.

امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به نذر جایگزین در ماه محرم، اظهار داشت: پذیرایی چای، شربت و شام از عزاداران حسینی درزمان شیوع بیماری کرونا توصیه نمی شود و بهتر است که مواد خشک غذایی نظیر ماه مبارک رمضان در قالب همدلی و مواسات نذر نیازمندان بشود.

حسینی تبار گفت: مقام معظم رهبری دستور العمل های ستاد مقابله با کرونا را به عنوان یک معیار قبول دارند و همه ما موظف به تاسی از معظم له در ایام عزداری سید و سالار شهیدان (ع) هستیم.

وی ضمن گرامیداشت بیست و چهارم ذیحجه مصادف با سالگرد روز مباهله پیامبر (ص)، اظهار داشت: اسلام دین گفت و گو است و پیامبر اکرم با گفت وگوی مسالت آمیز با علمای نجرانی بار دیگر حقانیت دین مبین اسلام را به نمایش گذاشتند.

امام جمعه شهرستان پردیس ضمن گرامیداشت ۲۶ مرداد سال ۶۹ سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی، عنوان کرد: آزادگان سرفراز ما در مقابل فشار شکنجه دشمن بعثی، دوری از خانواده ، شرایط سخت اسکان و زندگی مقاومت کردند و با ایمان و اعتقاد راسخ به کشور بازگشتند.

حسینی تبار ادامه داد: کودتای ۲۸ مرداد سال  ۱۳۳۲ بر اساس منویات مقام معظم رهبری قابل تحلیل است ، این کودتا ۲۵ سال حکومت شاهنشاهی را به ما تحمیل کرد .

وی ادامه داد: آمریکای جنایتکار و اسرائیل فرزند نامشروع وی با دسیسه چینی خواهان تباهی و از بین بردن اقتدار ایران اسلامی هستند و ما با تکیه بر توانمندی های داخلی خود و در سایه ولایت نقشه های آنها را نقش بر آب می کنیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی  در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =