سفیر پاکستان خطاب بر مردم این کشور: فداکارانه به کشور خود خدمت کنید

تهران- ایرنا- سفیر پاکستان در سالگرد آزادی کشور از همه پاکستانی‌های مقیم خارج از کشور خواست به رغم چالش‌های متعدد از زمان استقلال، فداکارانه به میهن خود خدمت کنند.

به گزارش ایرنا، رحیم حیات قریشی در مراسم رسمی به مناسبت هفتاد و چهارمین سالگرد آزادی پاکستان که امروز جمعه در خانه پاکستان - تهران برگزار شد، ضمن تبریک یوم آزادی پاکستان افزود: از زمان استقلال، پاکستان با چالش‌های متعددی روبرو بوده است، اما با لطف خداوند متعال و فداکاری و سخت کوشی هم میهنان، کشور ما موفق شد بر همه چالش‌ها غلبه کرده و به سمت کشوری مدرن و مترقی پیش رود.  

وی با یادآوری اهمیت تاریخی این روز، به بنیانگذار و پدر ملت، قائد اعظم محمدعلی جناح و دیگر رهبرانی که نهضت پاکستان را هدایت کردند و شهیدان راه این کشور مستقل مسلمان ادای احترام کرد.

در این مراسم، شرکت کنندگان یادآور شدند که نیروهای اشغالگر هند به‌رغم وجود کووید-۱۹ و محکومیت مداوم جهانی توسط سازمان ملل، سازمان همکاری‌های اسلامی و سایر نهادهای حقوق بشر همچنان به آزار و شکنجه برادران کشمیری در کشمیر اشغالی هند ادامه می‌دهند. حضار همچنین برای حل مسالمت آمیز کشمیر اشغالی هند طبق قطعنامه های مندرج در شورای امنیت سازمان ملل دعا کردند.

همچین اعضای انجمن پاکستان در ایران و مقامات سفارت در این مراسم شرکت کردند. به دلیل بیماری همه گیر کووید-۱۹ و جهت اطمینان از الزامات سلامت حضار، مراسم فوق ساده برگزار شد.

این مراسم با سردادن سرود ملی و بالا بردن پرچم کشور توسط سفیر پاکستان آغاز شد. در ادامه پیام‌های رییس جمهور و نخست وزیر پاکستان قرائت شد.

بر اساس گزارش امروز رسانه‌های پاکستان، وضعیت فعلی ناشی از شیوع کرونا و همچنین آنچه که دولت این کشور مراقبت از روند کنترل این ویروس می‌خواند، موجب شد تا جشن‌های ملی و مردمی سالروز استقلال این کشور به صورت محدود در شهرهای مختلف از جمله اسلام‌آباد برگزار شود.

برگزاری آئین گرامیداشت روز ملی پاکستان با شلیک ۳۱ گلوله در شهر اسلام‌آباد (پایتخت فدرال) و شلیک ۲۱ گلوله توپ در چهار ایالت این کشور در مراسمی نمادین برای ادای احترام به شهدای جنبش آزادی پاکستان و افرادی که جان خود را در طول مبارزه علیه تروریسم در این کشور از دست دادند، آغاز شد.

«عارف علوی» رییس جمهوری و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان نیز امروز هفتاد و چهارمین سالروز آزادی کشورشان را به مردم این کشور تبریک گفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =