امام جمعه سنندج: مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غفلت نکنند

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: اگر چه با تلاش‌های صورت گرفته بویژه توجه مردم به توصیه‌های علوم پزشکی، وضعیت شیوع کرونا در استان بهبود یافته اما نابودی این ویروس خطرناک، نیازمند جدی گرفتن آن و رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: بواسطه تلاش دستگاه‌های مختلف، مسوولان و مردم، شیوع کرونا در ایران به خصوص کردستان روبه بهبودی است ولی هنوز خطر در کمین بوده و نباید از آن غفلت کنیم.
وی نقش رسانه‌ها از جمله خبرنگاران را در اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مهم دانست و افزود: باید جدی‌تر از قبل با تعامل بین دستگاه‌های مسوول، کادر درمان و مردم، در این برهه زمانی گام برداشت تا بتوان بر ویروس کرونا فائق آمد و از این شرایط با آسیب‌پذیری کمتر عبور کرد.
خطیب جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌ها به اهمیت شرکت در نماز جمعه و جماعات اشاره کرد و یادآور شد: کسانی که ایماندار واقعی بوده و همواره در مسجد و آیین‌های معنوی حضور دارند، مورد رحمت خداوند بوده و سعادتمند دنیا و آخرت خواهند بود.
ماموستا رستمی در ادامه بر ضرورت توجه به توصیه‌های خداوند و پیامبر(ص) و رعایت اخلاق اسلامی تاکید کرد و گفت: خوردن بیت‌المال، پرداخت نکردن زکات و آزار و اذیت والدین از جمله نشانه‌های آخرالزمان است که امروز شاهد چنین اتفاقاتی در زندگی هستیم که امیدواریم مردم نسبت به عدم انجام این موارد اهتمام بیشتری داشته باشیم.
وی از عدم رعایت حجاب اسلامی توسط برخی بانوان در اماکن عمومی انتقاد کرد و افزود: زنان مسلمان باید از توصیه‌های قرآن و بزرگان دینی تبعیت کرده و دنباله‌رو فرهنگ غربی نباشند، چرا که زن جایگاه ارزشمندی در دین اسلام دارد و فرزندان سالم از دامن آنان تربیت می‌شوند.
براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =