چهار نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار تَن در قم بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به ۲۴ مردادماه ۸۲ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس مراکز درمانی پذیرش شدند.

قدیر با اشاره به بستری شدن ۵۰ بیمار جدید در بخش های مراکز درمانی استان زیر نظر اورژانس بیمارستان گفت: ۵۲ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، ترخیص شدند.

وی افزود: اکنون ۳۳۶ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۷۱ تَن از آنها وخیم است.

از ۱۰ روز قبل و در پی افزایش شمار بیماران و مبتلایان به کووید ۱۹ در قم وضعیت کرونا در این استان به حالت قرمز در آمد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =