امام جمعه ایرانشهر: خانواده کانون بنیادین جامعه است

زاهدان- ایرنا- امام جمعه ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خانواده واحد بنیادین جامعه و کانون اصلی رشد و تعالی انسان است و تربیت و عواطف اجتماعی به عنوان مهمترین ویژگی نظام انسانی، از خانواده نشات می‌گیرد. 

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام عیسی بزمانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ایرانشهر اظهار داشت: خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی و زیربنای جوامع و منشا فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در تاریخ بشر بوده است.

وی افزود: پرداختن به این بنای مقدس و بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌اش، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن، موجب دورشدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است.

امام جمعه ایرانشهر با بیان اینکه امروز یکی از موضوعاتی که دشمن مورد توجه قرار داده خانواده است افزود: اهمیت خانواده طوریست که دشمن تیر خلاص خود را قبل از زن و شوهر فرزندان را قرار داده است. 

وی بیان کرد: آشنایی به حقوق یک خانواده رمز موفقیت است و عدم آشنایی ضربه محکمی به خانواده خواهد خورد.

حجت الاسلام بزمانی به سالروز ورود آزادگان به کشور اشاره کرد و گفت: ایثارگران و آزادگان سرمایه‌های اصلی کشور هستند و باید همه قدردان این عزیزان باشند.

وی به تحولات لبنان اشاره کرد و افزود: دشمنان اسلام به دنبال اختلاف بین گروه‌های مختلف در لبنان هستند که باید مردم این کشور هوشیار باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =