خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن و تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری ماه محرم از محورهای سخنان امامان جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه بود.

امام جمعه تربت‌حیدیه گفت: فرامین رهبر معظم انقلاب در نحوه برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم، فصل‌الخطاب است و باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های نمازجمعه تربت‌حیدیه افزود: امروز سلامت جامعه اسلامی از مهمترین مسایل مسلمین است لذا در عزاداری سالروز شهادت حضرت امام حسین (ع) باید به شئونات اسلامی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل شود.

وی ادامه داد: عزاداری برای حضرت امام حسین (ع) پاداش فراوان در پیشگاه خداوند دارد و امت اسلامی هیچگاه از این مراسم دست برنمی‌دارد و فقط ممکن است شکل عزاداری متفاوت باشد. 

امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: شکل عزاداری در ماه محرم امسال با سال‌های قبل تفاوت دارد اما حقیقت عزاداری که اظهار ارادت به حضرت سیدالشهدا (ع) است هرگز تفاوتی ندارد.

امام جمعه خواف نیز مردم و هیات‌های مذهبی را به رعایت توصیه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا دعوت کرد و گفت: عزاداری ماه محرم باید طبق مصوبات این ستاد باشد.

حجت الاسلام سید ذبیح الله شمسیان در خطبه‌های نماز جمعه خواف با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن افزود: آزادگان عزیز انسان‌های نمونه‌ای هستند که سختی‌ها و مشکلات بسیار تجربه کردند.

وی همچنین به فرمایشات رهبر معظم انقلاب به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اشاره کرد و ادامه داد: سخنان معظم له یک بشارت و یک انذار داشت، شکست آمریکا در مقابل ایران به عنوان بشارت و تذکر دادن به مردم در زمینه تحریف مسائل توسط دشمن از جمله نکاتی است که ملت باید در این زمینه آگاه و بصیر باشد.

امام جمعه فریمان هم با اشاره به انفجار اخیر در بیروت گفت: این جنایت به احتمال زیاد به دست ایادی صهیونیست‌ها انجام شده است زیرا چند روز قبل از انفجار یکی از مسوولان رژیم صهیونیستی گفته بود "ما زیرساخت‌های لبنان را خواهیم زد".

حجت الاسلام سید مهدی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه فریمان افزود: کشوری که به صراحت اعلام می‌کند ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد و حتی از آن استفاده هم می‌کند، نه تنها مجازات نمی‌شود که مورد حمایت هم قرار می‌گیرد اما ایران که برای استفاده صلح آمیز و تولید دارو و انرژی با توان داخلی به انرژی هسته‌ای روی می‌آورد مورد بی رحمانه‌ترین تحریم‌های اقتصادی قرار می‌گیرد. 

امام جمعه هلالی هم گفت: با توجه به شیوع کرونا و نزدیک شدن ایام عزاداری ماه محرم، هیات‌های عزاداری باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در این شرایط برگزاری مجالس مطابق روال عادی نادرست است.

حجت الاسلام سید محمد صادق روحبخش در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه نمی‌توان از برگزاری مراسم محرم چشم پوشی کرد افزود: این مراسم باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی برگزار شود و نذورات نیز به صورت بسته بندی و در منازل توزیع گردد و پذیرایی در مراسم عزاداری ممنوع است.

امام جمعه تربت‌جام نیز با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد گفت: نفوذ عوامل دشمن و ساده انگاری جامعه از عوامل مهم پیروزی این کودتای آمریکایی بود.

حجت‌الاسلام میرزا حسین معتمدی فر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن افزود: آزادگان، رزمندگان و جانبازان انقلاب اسلامی نمونه صبر و ایستادگی هستند.

وی همچنین از رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام به خاطر راه‌اندازی بیمارستان "مهر مادر" این شهرستان و کاهش مشکلات مردم قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =