فضای مدارس و باشگاه‌های همدان به مراسم محرم اختصاص می‌یابد

همدان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: فضای مدارس و باشگاه‌های استان برای برگزاری آیین‌های عزاداری امام حسین(ع) اختصاص می‌یابد و به دستور استاندار همه دستگاه‌ها مکلف به همراهی در این رویکرد هستند.

حجت الاسلام محمدهادی نظیری در سخنرانی پیش از خطبه آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان بیان کرد: خیمه عزای سید الشهدا به همت شما برپا خواهد بود ولی امسال مکلف شدیم با دستورالعمل بهداشتی که از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد این مراسم ها را در چارچوبهای اعلام شده برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در عید سعید قربان فرمودند که در اقامه عزا برای سید الشهدا معیار ایشان آن چیزی است که در ستاد ملی کرونا مصوب و اعلام می شود.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری با رعایت دستورالعمل بهداشتی با هم منافاتی ندارند اظهار داشت: اهل روضه، مداحان و منبری ها نشان دادند برای رعایت مسایل بهداشتی آماده هساند و دقیق تر از دیگران اصول بهداشتی را رعایت می کنند. 

وی ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی همدان به عنوان خدمتگزار مردم در خدمت عزاداران بوده و دستورالعمل های بهداشتی تبیین شده برای محرم را در رسانه برای مداحان و مردم تبیین و تشریح کرده است.

حجت الاسلام نظیری گفت: خط قرمز عزاداری برای امام حسین (ع) در ماه محرم حفظ سلامت عزاداران و مومنان است بنابراین همه باید دستورالعمل های ابلاغی از جمله فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =