امام جمعه همدان: دشمن دنبال تضعیف اراده مقاومت در منطقه است

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: رویدادهای اخیر از جمله انفجار در لبنان و عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی از سوی امارات نشان دهنده تلاش دشمن برای تضعیف اراده مقاومت در منطقه است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در محل حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان بیان کرد: این اتفاق ها موید این است که دشمن برای تضعیف اراده مقاومت برنامه‌ریزی کرده است.

وی یادآوری کرد: هر چند به صورت رسمی تعمدی بودن انفجار در لبنان اعلام نشده است اما برای پیدا کردن سرنخ‌های این حوادث باید رویدادهای بعد از انفجار را بررسی کرد که چه کسانی درصدد تضعیف حزب الله لبنان هستند.

امام جمعه همدان اظهار داشت: جریان تحریم و تحریف در لبنان فعال شده و تحریم باعث سقوط دولت لبنان شد و جریان تحریف هم درصدد انجام خرابکاری بوده و با حیله‌گری تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه در این شرایط کشورهای مسلمان جهان نیازمند هوشیاری و وحدت هستند یادآوری کرد: با توجه به اینکه در آستانه کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ هستیم، آنهایی که در لبنان درصدد تکیه بر استکبار و آمریکا هستند سرنوشت مصدق را مطالعه کنند چرا که مصدق شاه را از ایران بیرون کرده بود ولی او زندانی شد و شاه دوباره به کشور برگشت.

وی تاکید کرد: نتیجه اعتماد به آمریکا را کسانی که پیگیر ارتباط با این کشور بوده و سرنوشت خود را به این کشور گره زدند، ببینند که در طول تاریخ هر کس به آمریکا تکیه کرده این کشور همانند دیوار سستی بر روی آنها آوار و خراب شده است.

اقدام امارات از سوی تمامی ملت‌ها محکوم است

امام جمعه همدان بیان کرد: امارات به عنوان یک کشور اسلامی اقدام به عادی سازی روابط خود با رژیمی کودک کُش صهیونیستی که ۷۰ سال بدترین جنایت‌ها را علیه کشورهای اسلامی و مسلمان‌های جهان انجام داد، کرده که این اقدام مایه تاسف است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: به طور حتم همه جریان‌های مقاومت، انسان‌های آزاده، ستمدیدگان عالم، افرادی که دل در گروه مقاومت دارند و هر کسی که غیرت دینی دارد این اقدام امارات را محکوم می‌کند.

وی ادامه داد: یک کشور عربی و اسلامی با بی غیرتی دینی این رژیم کودک کش را به رسمیت بشناسد از نظر ملت ایران و دیگر کشورها و ملت ها محکوم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: رژیم اشغالگر قدس باید بداند که سرنوشت اسراییل را دولت‌هایی که او را به رسمیت می شناسند تعیین نمی‌کند بلکه جوانان مقاومت آن را رقم می‌زنند.

دستورالعمل‌های بهداشتی در محرم رعایت شود

امام جمعه همدان گفت: وضعیت این استان به تازگی از شرایط قرمز خارج شده و مردم باید پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنند همچنین استفاده از ماسک در مهار این بیماری بسیار می تواند بازدارنده باشد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: دستورالعمل‌هایی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای محرم ابلاغ شده است باید به طور حتم رعایت شود.

وی اضافه کرد: مدیران هیات‌های مذهبی، بزرگان، مداحان و واعظان بدانند مکتب امام حسین مکتب عقلانیت است و ایثار به معنای مبارزه با ظلم و داشتن روحیه عدالت طلبی است و این تفاسیر به معنای نفی عزاداری نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان افزود: دولت و مسوولان برای برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله حسین(ع) همراهی کرده و پروتکل‌هایی تدوین شده است که باید رعایت شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه نباید با این مساله برخورد عاطفی داشته باشیم ادامه داد: این نوع نگرش به مکتب امام حسین(ع) به عنوان مکتب عقلانیت دینی و نه بشری که منفعت گرا شده، آسیب می زند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی خطاب به مداحان تاکید کرد: اگر طولانی شدن مراسم عزاداری موجب بروز و شیوع بیماری کرونا شود، در برابر این موضوع مسوول هستیم.

امام جمعه همدان بیان کرد: هر چند دشمن دنبال تضعیف محرم و عزاداری برای امام حسین (ع) است اما بیشترین همکاری با ستاد مقابله با کرونا را ائمه جمعه، افراد مذهبی، اهل مسجد و مردم مومن و انقلابی داشتند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: این موضوع که عده ای نگران رعایت نکردن شیوه نامه بهداشتی در جریان انقلابی بوده اما نگرانی نسبت به رعایت نکردن این پروتکل‌ها در دیگر مکان‌ها و پارک ها با وجود بالا بودن احتمال سرایت کرونا وجود دار، قابل قبول نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =