۲۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83906934
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش باران، وزش باد و کاهش دما تا اواسط هفته در گیلان

رشت- ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از عصر و شب جمعه بارندگی، وزش باد، بعضی نقاط شدید، رعد و برق و کاهش دما تا اواسط هفته در استان مورد انتظار است.

شبنم هادی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی جریانات ناپایدار به منطقه است؛ بنابراین از بعد از ظهر و شب امروز افزایش ابر،مه آلود بودن هوا ، کاهش دمای  بین چهار تا ۹ درجه ، بارندگی و وزش باد متناوب، رعد و برق (گاهی شدید) ، احتمال تگرگ  و مواج بودن دریا تا روز چهارشنبه هفته پیش رو پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: آبگرفتگی منطقه‌ای، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها ،خسارت به شالیزارها، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید ،احتمال خسارت به سازه‌های سست به سبب باد شدید،احتمال لغزش و رانش زمین و احتمال اصابت صاعقه طی این مدت در استان به دور از انتظار نیست.

وی از شهروندان و گردشگران خواست از توقف و استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و قرار گرفتن در فضای باز طی مدت فعال بودن این سامانه جوی  و در هنگام رعد و برق بپرهیزند؛ ضمن آنکه  کشاورزان  در بخش‌های مختلف کشاورزی نیز تمهیدات لازم را فراهم آورند.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اظهار داشت: بر اساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز شنبه نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد و رعد و برق ( گاهی شدید) کاهش نسبی دما و برای روز یکشنبه همین شرایط تکرار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =