سرمایه‌گذاران کشاورزی از پرداخت عوارض گمرکی محصولات صادراتی معاف هستند

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بااشاره به درنظر گرفتن مشوق های گوناگون برای سرمایه‌گذاران این حوزه در کرمانشاه، گفت: یکی از آن‌ها معافیت در پرداخت عوارض گمرکی برای محصولات تولیدی صادراتی است.

نوربخش حاتمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی دیگر از مشوق های درنظر گرفته شده واگذاری اراضی ملی به طرح های کشاورزی و صنایع تبدیلی و غیرکشاورزی به همراه صدور مجوزهای لازم در حداقل زمان ممکن است.

وی ادامه داد: معافیت طرح های کشاورزی و صنایع مرتبط با آن از پرداخت سهم بیمه کارفرما، عوارض و مالیات و حمایت مالی و معرفی مجریان برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت (یارانه دار) به بانک ها از دیگر مشوق هاست.

حاتمی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بخش کشاورزی همچنین از معافیت گمرکی ملزومات و ماشین آلات وارداتی موردنیاز برای اجرای طرح خود برخوردار خواهند شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در ادامه ارائه مشاوره رایگان به سرمایه گذاران برای انتخاب نوع فعالیت، محل اجرای طرح، کسب مجوز فعالیت، ارائه اطلاعات کارشناسی و راهنمایی در زمینه بازاریابی و فروش را از دیگر مشوق های درنظر گرفته شده عنوان کرد.

وی در پایان گفت: با وجود این مشوق ها انتظار می رود در سال جاری بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان کرمانشاه صورت بگیرد.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.