فروش خوب دنباله «گرگ و میش» خانم نویسنده را به طمع انداخت

تهران- ایرنا- فروش بیش از یک میلیون نسخه از کتاب جدید مجموعه «گرگ و میش» (Twilight) در یک هفته، خالق این فانتزی را به نوشتن دستکم دو قسمت دیگر تشویق کرد.  

خورشید نیمه‌شب (Midnight Sun) جدیدترین کتاب از سری رمان‌های فانتزی- تخیلی گرگ و میش، پس از ۱۲ سال انتظار سرانجام هفته گذشته منتشر شد و در همین مدت کوتاه بیش از یک میلیون نسخه از آن در آمریکا به فروش رفت. پرفروش شدن این کتاب در آمریکا و انگلیس با خبر احتمال انتشار قسمت‌های جدید از این داستان همراه شد.

به گزارش تارنمای روزنامه گاردین، استفانی میر نویسنده آمریکایی خالق مجموعه فانتزی گرگ و میش در پی استقبال طرفداران از کتاب خورشید نیمه‌شب، اعلام کرد دستکم دو کتاب جدید درباره داستان بلا و ادوارد می‌نویسد.

خورشید نیمه‌شب برخلاف دیگر کتاب‌های سری گرگ و میش که از زبان بلا سوان روایت می‌شدند، این بار داستان را از زاویه دید ادوارد کالن خون‌آشام بازگو می‌کند.

تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب در آمریکا و ۶۲ هزار و ۴۶۰ جلد از آن در انگلیس به فروش رفته است. با وجود استقبال طرفداران، منتقدان اما بازخورد مثبتی نسبت به این رمان نداشتند. روزنامه ایندیپندنت از نگارش مضحک کتاب انتقاد کرد و مجله کرکاس ریویوز آن را یک نامه عاشقانه به طرفدارانی دانست که زیاده‌روی‌ها و گزافه‌گویی‌های آن را بخشیده و حتی از آن‌ لذت می‌برند. ‌

خورشید نیمه‌شب اول قرار بود در سال ۲۰۰۸ منتشر شود اما پس از آن که نسخه آنلاین آن به صورت غیرقانونی بر روی اینترنت قرار گرفت، برنامه‌ها برای انتشار آن لغو شد.  میر انتشار این نسخه را نقض حقوق خود به عنوان یک نویسنده و یک انسان دانست و دست از تکمیل آن برداشت.

این کتاب امسال با گذشت ۱۵ سال از انتشار اولین رمان از مجموعه گرگ و میش به بازار آمد. مجموعه پرطرفدار گرگ و میش که تاکنون ۱۰۰ میلیون نسخه از آن در جهان به فروش رفته، به ترتیب از چهار رمان به نام‌های گرگ و میش،  ماه نو،  خسوف و سپیده‌دم تشکیل شده، مخاطب را به سفر در دنیای پیچیده خون‌آشامان و گرگینه‌ها دعوت می‌کند. اقتباس سینمایی این مجموعه از رمان‌های تخیلی با بازی رابرت پتینسون و کریستین استوارت نیز با اقبال گسترده مخاطبان در جهان مواجه شد.

مجموعه رمانهای گرگ و میش به ۳۷ زبان ترجمه شده و  فرشید قهرمانی و مهدی امینی نیز آن را به فارسی ترجمه کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =