کارگاه تولید شوینده‌های غیر بهداشتی در سبزوار مهروموم شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: با پیگیری مستمر بازرسان این نهاد یک کارگاه بزرگ تولید مواد شوینده و ضدعفونی غیربهداشتی در این شهر مهروموم شد.

علی امیدبخش عصر جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این کارگاه محصولات تولیدی مواد شوینده با یک نام تجاری تهیه و روانه بازار می‌شد که با هماهنگی قضایی و نیروی انتظامی مورد بازرسی قرار گرفته و مهروموم شد.
وی ادامه داد: با ارسال نمونه تولیدات این کارگاه به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و انجام آزمایش‌های لازم مشخص شد نمونه ها با ضوابط جاری و شاخص‌های ملی مصوب مطابقت ندارد.  
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: پرونده این واحد متخلف پس از تنظیم گزارش بازرسی، برای صدور حکم به مرجع قضایی شهرستان ارسال شد.
وی افزود: هفته گذشته نیز دو انبار سیمان و مواد غذایی احتکار شده در سبزوار کشف شد که پرونده متخلفان پس از تنظیم گزارش بازرسی، برای صدور حکم به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شد.
امیدبخش ادامه داد: واحدهای بازرسی و نظارت سبزوار به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارند و با تخلفات برخورد می‌کنند و سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است.
۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۲ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارد.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =