استاندارد برگزاری کنکور در ملارد بیش از متوسط کشوری است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ملارد با بیان اینکه با گسترش ویروس کرونا، امسال حوزه‌های برگزاری کنکور در این شهرستان ٥٠ درصد افزایش یافته تا فاصله گذاری اجتماعی به خوبی رعایت شود، گفت: استاندارد فاصله‌گذاری داوطلبان در کشور یک متر و ۸۰ سانتی متر و در این شهرستان ۲ متر و بیش از متوسط کشوری است.

سجاد برنجی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سلامت شرکت کنندگان در کنکور اولویت ماست و مکان‌های در نظر گرفته شده قبل و بعد از هر مرحله از برگزاری کنکور ضدعفونی می شود. 

وی ادامه داد: در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شهرداری های ملارد و صفادشت مکلف شدند در ضد عفونی سازی حوزه های برگزاری آزمون و تامین ملزومات بهداشتی همکاری نمایند ، همچنین به مسئولان دستگاه های خدمات رسان شرکت های آب، برق و گاز ابلاغ شد در روز برگزاری کنکور هیچگونه قطعی صورت نگیرد و شبکه بهداشت و درمان نیز آمادگی کامل برای پذیرش افراد را داشته باشند.

برنجی تاکید کرد: مقرر شد در کنار اجرای تمهیدات در نظر گرفته شده برای مقابله با ویروس کرونا عوامل اجرایی این آزمون طوری رفتار کنند که شرکت کنندگان دچار استرس نشوند. 

فرماندار شهرستان ملارد از خانواده شرکت کنندگان در کنکور خواست اگر فرزندان آنها به بیماری کرونا  مشکوک است در غالب خوداظهاری این موضوع را اطلاع دهند تا برای آنها مکان مستقل در نظر گرفته شود.

برنجی افزود: امسال چهار هزارو ٥٥۶ متقاضی در شهرستان ملارد در کنکور سراسری شرکت می کنند که از این تعداد ۲ هزار ٧٤٣ نفر آن دختر و یکهزار و ٨١٣ نفر دیگر پسر است.

وی تصریح کرد: بیشترین و کمترین شرکت کننده در این آزمون در گروهای علوم تجربی و زبان خارجه است.

برنجی عوامل اجرایی برگزار کننده کنکور در این شهرستان را ٢٥٠ نفر اعلام کرد و گفت: برای جلوگیری از ابتلا این افراد به کرونا در اختیار آنها ماسک و شیلد گذاشته می شود.

وی اضافه کرد: در موارد محدود به شرکت کنندگانی که در حوزه های امتحانی ماسک بر صورت خود نزدند ماسک داده می شود.

شهرستان ملارد با حدود ٤٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.

به گزارش ایرنا، دردسرهای کرونا در نهایت نتوانست کنکور سراسری را به تعویقی دوباره بکشاند و در نهایت این ماراتن ۵۰ ساله بدون هیچ تغییری در پایان مردادماه برگزار می‌شود.

 آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در تاریخ های مصوب اعلام شده (۲۹، ۳۰، ۳۱ مرداد و یک شهریور) با فاصله صندلی یک متر و ۸۰ برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =