برنامه‌های فرهنگی همراه با نشاط اجتماعی در یزد اجرا می شود

یزد- ایرنا- رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا و قرنطینه خانگی مردم ، اجرای برنامه‌های شاد و مفرح با رویکرد افزایش نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت پخش فعالیت ها از طریق فضای مجازی پیش بینی شده است.

عباس ملازینلی پنجشنبه شب در مراسم نهایی مسابقات «کدومبه دو»، که به صورت مجازی برای علاقه مندان پخش  شد، افزود: مسابقات و سلسله جشن هایی از غدیر تا مباهله با کمک اقشار مختلف مردم  و اصحاب فرهنگ و هنر برگزار  و با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه شد که این برنامه ها با حمایت های این سازمان ادامه می یابد.
وی ادامه داد: اختتامیه مسابقه یادشده که برگزار شد یکی از ویژه برنامه های سلسله جشن های قربان تا مباهله است و این برنامه به صورت مسابقه و در بخش های مختلف و جهت جلوگیری از کرونا طبق آیین نامه های بهداشتی برگزار شد.
به گفته رییس سازمان یادشده در اجرای این برنامه ها سعی شده با اجرای طنز اقشار مختلف به ویژه جوانان مشارکت کنند و برنامه ها به ارتقای سطح اطلاعات و آگاهی عمومی کمک کند و نشاط اجتماعی به عنوان لازمه جامعه دیده شد.
وی ادامه داد: در این ایام به دلیل شیوع ویروس کرونا عمدتا مردم در قرنطینه خانگی به سر می برند این سازمان به سهم خود برای پرکردن اوقات فراغت اقشار مختلف و تولید برنامه های فاخر و طنز و پخش آن از طریق فضای مجازی تلاش  و سعی کرده که انجام وظیفه کند و نقشی را در جهت ارتقای نشاط اجتماعی داشته باشیم 
ملازینلی اظهار کرد: وجه تسمیه انتخاب نام کدومبه برای این مسابقه برگرفته از فرهنگ بومی یزد و از کلمات اصیل است و در قسمت های مختلف مسابقه اطلاعاتی در مورد  شهر و همچنین مشاهیر و مفاخر آن از شرکت کنندگان پرسیده می شود و علاوه بر جنبه طنز در زمینه معرفی فرهنگ بومی نیز تلاش شده است.

همچنین کارگردان سلسله مسابقات طنز و تفریحی کدومبه گفت: دومین دوره مسابقات در ۲ بخش آقایان و خانم ها برگزار  شد و با توجه به شیوع کرونا امکان گردهمایی و برگزاری مراسم عمومی نیست، لذا  با طراحی و برنامه ریزی سعی شد نقشی کوچک در راستای پرکردن اوقافت فراغت خانواده ها داشته باشیم و اقشار مختلف مردم در فضای مجازی از این برنامه ها استفاده کنند
محسن جواهریان اظهار کرد: این مسابقات در بخش ها مختلف از جمله پانتومیم، لب خوانی و دیگر بخش ها با رعایت آیین نامه های بهداشتی و با طراحی جدید و استفاده  از وسایل و لوازم دست ساخته عوامل اجرایی  انجام شد ،امیدواریم با همراهی مسوولان ،سومین سری از این مسابقات بعد از ایام محرم فراخوان و پخش شود و  با مهار ویروس کرونا بتوانیم به صورت حضوری همچون گذشته در جمع  مردم حضور پیدا کنیم.
در مراسم پایانی مسابقه از تیم برتر با ۲۰ میلیون ریال و تیم دوم با اهدای پنج میلیون ریال و سایر  تیم ها  با اهدای جوایز تجلیل شد و در حاشیه این مسابقات غرفه ای برای معرفی قهوه یزدی که به تازگی ثبت میراث ناملموس ایران رسیده برپا شد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام فوت ۱۷۴ هموطن دیگر بر اثر کرونا گفت: هم اکنون ۱۳۹ شهر ایران در وضعیت قرمز کرونا و ۹۹ شهر در وضعیت هشدار قرار دارد.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۲۴۶ نفر  بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۹۲ هزار و ۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۹۷۱ نفر هم تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تاکنون ۲ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: شرایط از لحاظ شیوع ویروس کرونا در استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان قرمز  و فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مهمترین عامل کاهش موارد بستری و فوت کرونا در کشور رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شستن مداوم دست هاست، اعلام کاهش موارد بیماری و شهرهای قرمز به معنای این نیست که به سمت ساده انگاری و غفلت از رعایت پروتکل ها برویم. ویروس کرونا جهش پیدا کرده و میزان سرایت آن چندین برابر شده است بنابراین باید میزان رعایت اصول بهداشتی توسط مردم چندین برابر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =