ساخت نخستین خانه نهج البلاغه استان یزد در ابرکوه آغازشد

یزد – ایرنا- همزمان با دهه امامت و ولایت با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ، امام جمعه ابرکوه وجمعی از مسوولان شهرستان ابرکوه عملیات ساخت نخستین خانه نهج البلاغه در ابرکوه آغازشد .

به گزارش روز جمعه دفتر امام جمعه ابرکوه ، این پروژه در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع با زیربنای هزار و۵۰۰ متر مربع در سه طبقه با باهزینه ای افزون بر ۴۰ میلیارد ریال ظرف مدت یک سال ساخته می شود.

دراین آیین امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه نهج البلاغه کتابیست ، مادون کلام خالق و ما فوق کلام مخلوق گفت:  نهج البلاغه معنویت جامعه را تضمین و انس و الفت با آن نجات بخش است .

حجت الاسلام  سید ابراهیم حسینی افزود : لازمه داشتن جامعه علوی و پیروان مکتب ولایت وجود چنین مراکزی است .

وی تصریح کرد: نهج البلاغه در کنار قرآن کریم راهنمایی بسیار بزرگ و روشن برای هدایت، سعادت و راهگشای مادی و معنوی بشریت است.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اظهار کرد: تاسیس خانه نهج البلاغه در راستای صیانت سلامت معنوی و اخلاقی جامعه و رشد و بالندگی معارف علوی است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این آئین گفت : مصادیق باقیات الصالحات امروز انجام کارهایی شامل راه اندازی خانه نهج البلاغه هست که مردم با روش، منش و سخنان حضرت علی علیه‌السلام آشنا شوند.

حجه الاسلام علیرضا نجیمی  اظهار امیدواری کرد: خانه نهج البلاغه به عنوان نخستین  اقدام بزرگ استانی در ابرکوه ، برای تحقّق اهداف منظور شده ، الگوئی برای سایر مناطق استان باشد .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =