۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۵
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83906650
۱ نفر

برچسب‌ها

گزارش عملکرد قم در مقابله با کرونا منتشر شد

قم – ایرنا – اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم در دومین شماره ویژه نامه خود به نام «سلام قم» عملکرد این استان در ایام شیوع کرونا را منتشر کرد.

استاندار قم با نگارش یادداشتی در این نشریه آورده است: اگر چه در آغازین روزهای شیوع کرونا، تلاش های ناآگاهانه و آگاهانه زیادی برای نسبت دادن منشاء این بیماری به قم و ایجاد موجی از قم هراسی و تخریب چهره این شهر مقدس در فضای مجازی، تریبون عمومی و شبکه های معاند صورت گرفت ولی واقعیت ماجرا این است که قم در واقع خط شکن شناسایی ویروس کرونا در کشور بود.

بهرام سرمست افزوده است: ورود به موقع قم در این موضوع و اعلان کشف آن، باعث هوشیاری همه استان ها و اتخاذ تدابیر و اقدامات پیشگیرانه در جهت مهار این بیماری همه گیر شده و این مساله خدمت بزرگی است که قم به کشور و نظام سلامت در ان مقطع حساس داشته است و همه باید قدردان شجاعت، صداقت و وظیفه شناسی پزشکان و کادر درمانی استان قم باشیم.

وی در ادامه آورده است: قم اولین استانی بود که با توجه به تایید مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در این استان و اجرای زودهنگام طرح قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها و فعالیت ها، بیشترین آسیب و خسارت را در حوزه های مختلف تولیدی، اقتصاد و اجتماعی دیده است. به ویژه بخش گردشگری و خدمات به عنوان تامین کننده نیمی از درآمدهای استان که به دلیل ممنوعیت سفرها و تعطیلی چند ماهه هتل ها و مراکز اقامتی که بیشتر آن در پیک سفر واقع شده بود، این بخش مهم را با چالش و بحران جدی مواجه کرده و نیاز است که از سوی دولت و با نگاه ویژه ای مورد حمایت قرار گیرد.

استاندار قم در این یادداشت یادآور شده است: بالغ بر پنج ماه از شیوع اپیدمی کرونا در کشور و استان قم می گذرد.  ویروسی نوپدید، تهدید کننده سلامت مردم و تاثیرگذار بر سایر بخش های جامعه، که مبارزه قاطعانه با آن از همان ابتدا ، در دستور کار دولت قرار گرفت و با تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا به فرماندهی  هدایت شخص رئیس جمهوری و ستادهای متناظر استانی به ریاست استانداران، تلاش ها و اقدامات جدی و برنامه ریزی شده برای کنترل و مهار این بیماری انجام و با نتایج خوبی همراه شد به طوری که در ماه های گذشته هم امنیت و سلامت مردم به شکل مطلوبی تامین شده و هم با کمک خیرین و نیکوکاران، به معیشت مردم پرداخته شده است.

وی تاکید کرده است: حقیقتا نوع مواجهه جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با کرونا  تلاش های هوشمندانه صورت گرفته گرفته برای تبدیل این تهدید به فرصت، مایه افتخار و الگوی مناسبی برای دیگ کشورها می باشد.

برای دریافت فایل کامل این نشریه از لینک http://ghom.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=3678&newsview=21875 اقدام کنید.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =