علوی: فیفا درباره حکم ویلموتس نامه‌ای به فدراسیون ارسال نکرده است

تهران- ایرنا- سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: تاکنون فیفا هیچ نامه‌ای درباره اعلام حکم پرونده مارک ویلموتس به فدراسیون فوتبال ارسال نکرده است.

به گزارش ایرنا، امیر مهدی علوی که با برنامه «ورزش ایران» رادیو ایران گفت‌وگو میکرد درباره تعویق رقابت‌های انتخابی جام جهانی اظهار داشت: ابتدا می‌خواهم در ایام درگذشت استاد حسین فکری به روح وی ادای احترام داشته باشم. تاریخ‌هایی درباره زمان برگزاری رقابت های انتخابی جام جهانی مطرح شد که البته این موضوع باید به شکل رسمی به رسانه‌ها اعلام شود.

وی افزود: هر زمان فیفا و AFC این موضوع را به شکل رسمی اعلام کردند ما هم اطلاع رسانی می‌کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری اردوی تیم ملی در شهریورماه گفت: جلسات مربوط به تیم ملی در هفته‌های اخیر به شکل جدی با حضور کادرفنی تیم ملی و بعضاً دبیرکل فدراسیون و دپارتمان تیم‌های ملی برگزار شد.

علوی ادامه داد: بررسی ویدیویی مسابقات و حضور در ورزشگاه برای تماشای بازی‌های لیگ و جام حذفی از سوی کادرفنی  تیم ملی انجام شد و اردوی شهریور هم مطابق اعلام قبلی پابرجا است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: تیم ملی در نخستین بازی تحت هدایت دراگان اسکوچیچ ۱۷ شهریورماه در تاشکند به مصاف ازبکستان می‌رود تا این موضوع آغازی برای برنامه‌های تیم ملی باشد که پس از مشخص شدن زمان دیدارهای رسمی تیم ملی در مقدماتی به‌روز رسانی خواهد شد.

علوی درباره آخرین وضعیت برگزاری دیدار دوستانه با سوریه توضیح داد: در حال بررسی نهایی نخستین بازی تیم ملی در تاریخ ۱۳ شهریورماه هستیم. حریف و شرایط اردویی در آن زمان قطعی نیست اما پس از نهایی شدن این موضوع بسته کامل برنامه اردویی و بازی‌های دوستانه تیم ملی اطلاع رسانی می‌شود.

وی درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات شرکت شستا از سوی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در دوره استقراض فدراسیون از سوی شستا مبلغی به  شکل علی الحساب از اعتبارات فدراسیون به این مجموعه پرداخت شد و انشالله سایر موارد هم در زمینه این استقراض در آینده صورت می گیرد. من از مجموعه شستا کمال تشکر را دارم.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره اینکه با توجه به برگزاری جلسه رسیدگی فیفا به پرونده شکایت ویلموتس شنیده می‌شود حکم علیه فدراسیون بوده و باید ۶ میلیون یورو به وی غرامن پرداخت شود، گفت:  تاکنون هیچ نامه‌ای به فدراسیون فوتبال از سوی فیفا در این زمینه ارسال نشده است.

علوی درباره آخرین وضعیت اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در این زمینه پس از نشست های متعددی که بین اعضای هیات رییسه، کمیته تدوین مقررات فدراسیون و دبیرکل فدراسیون و جلب نظر مشورتی برخی اعضای مجمع صورت گرفت پیش نویس اساسنامه و مقررات انتخاباتی به فیفا ارسال شد.

وی ادامه داد: در وبینار چهارشنبه هفته پیش که با حضور حیدر بهاروند و ریاست فیفا و AFC برگزار شد، حیدر بهاروند درخواست کرد هرچه سریع‌تر نظر مشورتی فیفا دریافت شود. فدراسیون مصمم است انتخابات در موعد مقرر و در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار شود. امیدواریم هرچه سریع‌تر پیش نویس تایید شود تا پس از آن نقشه راهی برای تایید این پیش نویس و برگزاری انتخابات داشته باشیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این موضوع که آیا انتخابات فدراسیون فوتبال در مهرماه برگزار می‌شود یا خیر نیز توضیح داد: سعی کردیم اقدام های مدنظر فدراسیون در همین مورد پیش برود. با توجه به رفت و آمدهای پیش نویس بین فیفا و فدراسیون ظرف ماه‌های آینده انتخابات را برگزار می‌کنیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha