۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 2219
کد خبر: 83906642
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش دست از سر کوه گردکی باغملک  برنمی‌دارد

اهواز-ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باغملک از آتش‌سوزی کوه گردگی میداود برای سومین بار پیاپی در روزهای اخیر خبر داد.

بهروز کی‌شمس پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کوه گردکی در منطقه سرحانی بخش میداود عصر سه‌شنبه دچار آتش‌سوزی شد که بامداد چهارشنبه به صورت کامل مهار شد.

وی افزود: متاسفانه ظهر چهارشنبه دوباره این آتش شعله‌ور شد که با انتقال هوایی نیروهای منابع طبیعی و دوستداران محیط زیست به وسیله بالگرد به منطقه، این آتش‌سوزی صبح امروز مهار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باغملک ادامه داد: متاسفانه ظهر امروز برای سومین بار پیاپی، جنگل‌ها و مراتع این کوه طعمه آتش شده‌اند و بار دیگر نیروهای ما برای مهار آن به منطقه اعزام شده‌اند.

وی محل وقوع این آتش‌سوزی را منطقه‌ای سخت‌گذر دانست و تصریح کرد: در اینگونه آتش‌سوزی ها نقش عوامل انسانی انکار نشدنی است و در روزهای آینده تحقیقات در این زمینه به صورت جدی انجام خواهد شد.

کوه گردگی در منطقه سرحانی بخش میداود شهرستان باغملک واقع شده‌است.

عمده جنگل‌های بلوط خوزستان در ایذه، باغملک، اندیکا و مسجدسلیمان واقع شده‌اند و با توجه به تعداد آتش‌سوزی‌ها در این مناطق، لزوم اختصاص یک بالگرد آب‌پاش برای مواقع آتش سوزی ضروری است.

میداود یکی از بخش‌های سه گانه باغملک در شرق خوزستان است که در فاصله ۱۳۰ کیلومتری اهواز واقع ‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha