جشنواره منال کوششی برای تقویت هویت آیندگان است

ایلام - ایرنا - معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره کردی منال این‌ جشنواره را کوششی برای پشتوانه فرهنگی کشور و و کوششی برای تقویت هویت آیندگان دانست.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، متن پیام محسن جوادی به شرح زیر است:

توجه به زبان‌های بومی و منطقه‎ای در جهان کنونی که خرده فرهنگ‎ها در خطر فراموشی قرار دارند و به دلیل سیطرۀ تکنولوژی هر روز به عقب رانده می‌شود، یکی از اقداماتی است که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

کودکان در مقام آیندگان این مرز و بوم نباید هویت خود را در این جهان پر هیاهو از یاد ببرند و هر کوششی در این راه می‏تواند به پشتوانه فرهنگی این کشور تبدیل شود. توجه به ادبیات کودک و بومی یکی از مقوله‏‌هایی است که این روزها به واسطۀ جهانی‌شدن بشدت نیاز به توجه دارد زیرا که منجر به تحکیم بسیاری از مقوله‏‌های فرهنگی می‌شود.

برگزاری جشنواره منطقه‎ای شعر کُردی نیز از اقداماتی است که خوشبختانه در چند دورۀ گذشته توانسته است برای خود جایگاهی فراهم کند و امیدوارم در آینده نیز به روند خود ادامه دهد. این جشنواره حاصل تلاش‌های مسئولان و اصحاب فرهنگ استان ایلام بویژه شهرستان «ایوان» است که از آنها برای تداوم و برگزاری این جشنواره در شرایط کرونایی تشکر فراوان دارم.

به گزارش ایرنا، اختتامیه این جشنواره امشب بصورت مجازی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha