۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۵
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 83906577
۰ نفر

برچسب‌ها

نوار ساحلی آستارا پاکسازی شد

آستارا - ایرنا - دوستداران طبیعت و نیروهای شهرداری آستارا با جمع‌آوری حدود یک تن زباله، بخشی از نوار ساحلی این شهرستان در حاشیه دریای خزر را پاکسازی کردند.

شهردار آستارا روز پنجشنبه در حاشیه این برنامه فرهنگی در ساحل مخیری این شهر گفت: با وجود اجرای طرح های پاکسازی طبیعت، تفکیک زباله از مبدا و کارگاه های آموزش مدیریت پسماند، نامهربانی با طبیعت همچنان ادامه دارد.

جواد معیتی افزود: نوار ساحلی آستارا در فصل تابستان بیشتر از نقاط دیگر، مورد توجه گردشگران قرار می گیرد و امروز یک تن زباله از آن جمع آوری شد و مسافران نیز به پاکیزگی ساحل اهمیت دهند.

وی اظهار کرد: باید مسافران و شهروندان علاوه بر بهره مندی از طبیعت، با رعایت اخلاق طبیعت گردی و توصیه های زیست محیطی در حفظ محیط زیست کوشا باشند و سطل های زباله در ساحل مخیری آستارا تعبیه شده است.

وی ادامه داد: جمع آوری گیاه مهاجم آزولا نیز از رودخانه های آستارا توسط نیروهای شهرداری آغاز شده است و مشارکت سازمان های مردم نهاد در این راستا ضروری است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا هم گفت: زباله و شیرابه آن مهم ترین عامل تهدید دریاست و مسافران و گردشگران آستارا از ریختن آن در حاشیه نوار ساحلی خودداری کنند.

مصطفی فلاح بیان کرد: نوار ساحلی آستارا از سرمایه های طبیعی و خدادادی این شهرستان است و همه باید در صیانت از آن کوشا باشیم و آن را به درستی برای نسل های آینده حفظ کنیم. 

وی افزود: با برگزاری کارگاه های آموزش حفظ محیط زیست در مدارس و مراکز علمی می توان باورهای دانش آموزان و دانشجویان را جهت حفاظت طبیعت تقویت کرد. 

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر در غرب استان گیلان قرار دارد و روزانه به طور میانگین ۱۲۰ تن زباله در آن تولید و در منطقه داداش آباد در نزدیکی ساحل دفن می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =