فرماندار: موانع پیش روی توسعه واحدهای تولیدی پردیس رفع شود

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پردیس گفت: کارگاه‌ها و کارخانه های نواحی صنعتی شهرستان پردیس برای ساخت و ساز و توسعه محل فعالیت خود به دلیل نداشتن سند و مشکلات محیط زیستی مشکل دارند و این موانع باید رفع شود.

عبدالعظیم رضایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: این کارگاه‌ها ظرفیت افزایش تولید را دارد اما صنعتگران به دلیل محدودیت های یاد شده نمی توانند فضای فعالیت خود توسعه بدهند.

وی با اشاره به بررسی مشکل تولیدکنندگان در کارگروه رفع موانع تولید استان ادامه دارد: در حدود ۸۵ درصد از اراضی شهرستان پردیس در پهنه محیط زیست قرار گرفته و رفع این مشکل در کارگروه رفع موانع تولید استان در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه بخش تولید در نواحی صنعتی عملکرد مناسبی دارد، اظهار داشت: جلسه رفع موانع تولید هر هفته به همراه بازدید از کارگاه‌های تولید و صنعتی برگزار می شود و رفع و حل مشکلات تولید کنندگان در جریان بازدیدها انجام می شود.

رضایی ادامه داد:  با پی گیری‌های انجام شده تعداد مراجعه تولید کنندگان به مسئولان برای رفع مشکلات رو به کاهش است.

وی گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران ساماندهی پنج منطقه صنعتی کمرد، جاجرود، بومهن، تپه سیف و خرمدشت  در حال اجرا است و ساماندهی منطقه صنعتی خرمدشت به شهرداری پردیس و منطقه صنعتی بومهن به شهرداری بومهن واگذار شده است.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: رفع مشکلات ثبتی، دریافت تسهیلات، مجوز صنعتی توسعه کارگاه، مشکلات زیربنایی توسعه و کاربری اراضی ، بررسی و صدور  مجوز ساختمانی برای توسعه واحدهای متقاضی توسط بخشداری جاجرود و تسریع روند صدور مجوز صنعتی و استعلام از دستگاه‌های اجرایی مربوطه توسط اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس بخشی از عملکرد ستاد رفع موانع تولید است.

 رضایی با اشاره به سایر عملکردهای ستاد، افزود: همکاری شهرداری پردیس با واحدهای متقاضی اجرای طرح توسعه در محدوده های قانونی، صدور گواهی پایان کار برای واحدهای تولیدی که عملیات توسعه ای خود را به پایان رسانده اند برای کمک به تولید کنندگان اجرایی می شود.

وی ادامه داد:  همکاری ادارات جهاد کشاورزی و ثبت اسناد و املاک برای تعیین تکلیف وضعیت کاربری اراضی و صدور اسناد مالکیت واحدها و استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل استانی برای تامین مواد اولیه و تسریع در رفع مشکلات بخش دیگری از عملکرد ستاد در راستای تسهیل بخشی  امور تولید کنندگان و صنعتگران شهرستان است.

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه در سال جهش تولید موظف به حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران هستیم، اظهار داشت: حمایت از تولید با گذر از موانع توسعه ساخت و ساز عملی و اجرایی می شود تا با عبور از موانع موجود در سال جهش تولید شاهد افزایش اشتغال با توسعه فضای فعالیت کارگاه‌های تولیدی در مناطق صنعتی باشیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =