۲۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83906498
۲ نفر

برچسب‌ها

۶ هزار میلیارد ریال زکات در کشور جمع‌آوری شد

سمنان- ایرنا- رئیس شورای زکات کشور گفت: ۶ هزار میلیارد ریال زکات سال گذشته در کشور جمع‌آوری و برای گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان جامعه و عمران و آبادانی کشور هزینه شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی عصر پنجشنبه در پایان سفر خود به استان سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۶۰ درصد از زکات جمع‌آوری شده برای فقرا و ۴۰ درصد برای دیگر هزینه‌ها مانند تامین جهیزیه، هزینه درمان و عمران و آبادانی صرف می‌شود.
وی ادامه داد: هر استان یک شورای زکات دارد که این شورا با کمک کمیته امداد، نیازمندان را شناسایی و زکات جمع‌اوری شده در منطقه را بین جامعه هدف خود صرف می‌کند.
وی با اشاره به زراعت خوب و کشت در حد انتظار سالجاری، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان جمع‌اوری زکات نسبت به سال گذشته‌ افزایش یابد.
تقوی تصریح کرد: با شرایط آب و هوایی مناسب و تلاش مضاعف برای کشت مبتنی بر علم و افزایش بهره‌وری در سطح می‌توان درآمد زکات را به ۱۰ هزار میلیارد ریال رساند.
رییس شورای زکات کشور خاطر نشان کرد: کشت علمی موجب افزایش بهره‌وری، کاهش ضایعات و افزایش درامد کشاورز و در نتیجه افزایش میزان زکات می‌شود.
تقوی یاد آور شد: هدف از پرداختن زکات فقر گشایی و برطرف کردن نیازهای مردم جامعه اسلامی است و آمارها نشان می‌دهد مردم جامعه اسلامی ایران با وجود تمام مشکلات و گرفتاری‌های اقتصادی ولی نسبت به اجرای دستورات دینی و اسلامی و مسائل جامعه خود بی تفاوت نیستند.
رئیس شورای زکات کشور و عضو شورای شیاستگذاری ائمه جمعه‌ در سفر یک روزه به منظور شرکت در گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان و آیین معرفی حجت‌الاسلام محسن فاطمی‌نیا به عنوان مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان به این استان سفر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =