معاون رییس جمهوری از تصفیه‌خانه بزرگ بابل بازدید کرد

ساری - ایرنا - دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور عصر امروز پنجشنبه در دومین روز از سفرش به مازندران از تصفیه‌خانه شهرهای گروه الف استان در بابل بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عملیات اجرایی تصفیه خانه طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران شامل بابل، امیرکلا، هادی شهر، بابلسر و فریدونکنار دارای حدود ۵۵ کیلومتر لوله گذاری است که در سال ۸۸ در درونکلای غربی بخش بابلکنار آغاز شد و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران در حاشیه بازدید از این طرح به خبرنگار ایرنا گفت : معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موافقت کرد که تا پایان سال جاری بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شود و آب منطقه ای مازندران هم قول داد با هزینه این اعتبار یکهزار لیتر بر ثانیه آب شرب از این تصفیه خانه وارد مدار شهرهای گروه الف کند.

ابراهیم یخکشی افزود : برای تکمیل این تصفیه خانه ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سال جاری بیش ۱۶۰ میلیارد تومان تخصیص می یابد و آب شرب این تصفیه خانه وارد مدار می شود.

وی اظهار داشت : تصفیه خانه شهرهای گروه الف تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در خصوص خط انتقال از بابل به بابلسر  سه کیلومتر و از بابلسر به فریدونکنار به میزان ۱۵ کیلومتر باقی مانده است که تا پایان سال این لوله گذاری ها انجام می شود.

یخشکی گفت: تاکنون برای این تصفیه خانه و خط انتقال از سد البرز تا فریدونکنار ۲۹۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون رییس جمهوری و رییس  سازمان برنامه و بودجه کشور در دومین روز سفرش به استان مازندران علاوه بر شرکت در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ، کلنگ ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان را به زمین زد و چهارصد و بیست و یکمین طرح هادی و صد و سی و شش هزارمین واحد مسکونی در قالب طرح مقاوم سازی مازندران را افتتاح کرد.

بازدید از پروژه بیمارستان جایگزین رازی ( ۲۷۳ تختخوابی)  ، طرح آبرسانی بابل و بابلسر، سد لاستیکی سرخرود، فرودگاه بیشه کلا، آزاد راه  هیچیرود - نشتارود - شیرود هم از دیگر برنامه های روز دوم سفر نوبخت به مازندران است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور سفر ۲ روزه اش به مازندران را عصر دیروز آغاز کرد و در نخستین روز از پروژه راه دسترسی فرودگاه دشت ناز ، تصفیه خانه فاضلاب ، سالن ۶ هزار نفری ، بیمارستان نیمه تمام ماهفروجک ، تالار مرکزی و نیروگاه زباله سوز ساری بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =